Savaitgalį Alytuje susijungė dvi skirtingos kultūros

Savaitgalį Alytuje susijungė dvi skirtingos kultūros – šeštadienį Rotušės aikštėje alytiškius ir miesto svečius kvietė lietuviškų amatų šventė, šurmuliavo tautodailininkų ir amatininkų mugė, čia pat Alytaus teatre tris dienas vyko Japonijos kultūros festivalis.
Lietuviškų amatų šventės atidarymo metu susirinkusius sveikino Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. „Į čia pat vykstantį Japonijos kultūros festivalį, bonsai parodą atvyko šios srities specialistai iš 22 pasaulio šalių. Daugelis jų pirmą kartą lankosi Lietuvoje, mūsų mieste, todėl jiems tikrai labai įdomu apsilankyti šioje tautodailininkų mugėje, išgirsti lietuviškas dainas ir susipažinti su mūsų kultūra. Džiugu matyti dvi susijungiančias kultūras”, – linkėdamas geros prekybos ir gerų įspūdžių sakė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.
„Tikrai didelė garbė, kuomet tekančios saulės kultūra atvyksta į Dzūkijos sostinę. Labai džiugu, kad suorganizuota ir tokia graži lietuviškų amatų šventė. Lietuvos amatai kūrė mūsų valstybės pamatus. Bitininkai, puodžiai, siuvėjai ir visi kiti amatininkai turi puikią galimybę pasidalinti savo patirtimi, tradicijomis. Labai džiugu šiandien matyti tokią kultūrų harmoniją”, – šventėje sakė Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius. Renginio metu UAB „Maristika” direktoriui Romualdui Jegelevičiui jis taip pat įteikė Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimą – Darbo žvaigždės ordiną.
Į Rotušės aikštę užsukančius linksmino liaudies dainų ir šokiu ansamblis „Dainava”, Alytaus „Bočių” kaimo kapela, ansamblis „Jotvainiai”, Kumečių kaimo kapela „Kaimynai” ir kiti Alytaus krašto kolektyvai. Čia taip pat vyko tarptautinis vaikų ir jaunimo liaudies meno festivalis „Ateik saulute, su pyragais”. Mugėje netrūko liaudies meistrų darbų, kulinarijos paveldo.
Tris dienas trukusiame Japonijos kultūros festivalyje alytiškiai ir miesto turėjo galimybę sudalyvauti arbatos gėrimo ceremonijose, kaligrafijos, origamio, paskaitose, stebėti KYOGEN teatro pasirodymą, „kimono” demonstraciją, pasiklausyti japonų džiazo. Čia vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės ir kiti užsiėmimai.