Savanorystės išbandymas projekto „Atrask save“ dalyviams
Projekto „Atrask save“ dalyviai nešvaisto vasaros veltui ir išmėgina save savanoriaudami įvairiose organizacijose bei įstaigose. Savanorystės vietas Panevėžio rajone ir mieste jie pasirinko pagal pomėgius ir patrauklias sritis. Vieni įsijungia į įvairias veiklas bibliotekose, kiti kultūros namuose, dar kiti – senelių namuose.
Jauni žmonės pradeda vertinti savanorystę kitaip ir gaunamą naudą matuoja ne vien finansine išraiška, tačiau vertina savanorystės metu įgytas kompetencijas, patirtį bei žinias, kurios yra tarsi pamatas ateities perspektyvoms. Kaip teigė dalyviai, savanoriauti vienus paskatino anksčiau turėta patirtis savanorystėje, kiti, dar neapsisprendę, kur mokysis toliau, nori išmėginti savo jėgas ir įgyti įgūdžių tam tikrose įstaigose. Dar kiti įvardino, kad patinka jaustis reikalingiems ir būti visuomeniškiems.
Savanorystę visi dažnai apibūdina skirtingai. Dažniausiai jaunam žmogui tai yra altruistinė veikla, dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą be jokio piniginio atlygio.
Savanorystę projekto „Atrask save“ jaunuoliai gali atlikti turizmo, kultūros, meno centruose, botanikos soduose, darželiuose, globos namuose, sveikatos priežiūros įstaigose ir t.t. Jiems suteikiama galimybė savanoriauti be finansinių rūpesčių. Maistpinigiai, kelionės išlaidos iš namų į savanorystės vietą, apgyvendinimo (jei reikia), savanorystės metu reikalingos kanceliarinės priemonės yra kompensuojamos iš projekto „Atrask save“ lėšų. Savanoriauti projekte dalyvaujantys jaunuoliai gali ne tik savo gyvenamoje savivaldybėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose, taip išbandydami save ir įgydami profesinės patirties įvairiose įstaigose. Jei savanoriška veikla yra atliekama ilgiau nei 3 mėnesiu, savanoris gauna 0,25 balo stodamas į aukštąją mokyklą.
Projektą „Atrask save“ numatoma vykdyti iki 2018 m. Tai vienas didžiausių Panevėžio rajone vykdomų socialinių projektų, kurio tikslas suteikti jaunimui daugiau galimybių mokytis, dalyvauti darbo rinkoje ar savanoriškoje veikloje bei tapti aktyvesniais visuomenės piliečiais.