Savižudybių prevencija Kaišiadorių rajone
2014 m. Kaišiadorių rajone nusižudė 19 žmonių, 2015 metais – 18. Siekiant sumažinti savižudybių skaičių savivaldybėje buvo pasirašytas Kaišiadorių rajono savivaldybės savižudybių prevencijos memorandumas. Jį pasirašiusios 39 įstaigos ir organizacijos įsipareigojo sujungti pastangas tam, kad būtų užtikrinta nuosekli ir efektyvi pagalba asmenims, kurie ketino arba bandė nusižudyti, taip pat nusižudžiusių artimiesiems.
Bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos biuru ir Pedagogine psichologine tarnyba organizuoti savižudybių prevencijos mokymai 120 asmenų, parengtas ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Savižudybių prevencijos algoritmas. Sudaryta Savižudybių prevencijos darbo grupė. Kiekvieną savaitę vyksta šios grupės pasitarimai, kuriuose aptariami su savižudybėmis susiję atvejai ir planuojami artimiausi darbai. Nuo rugsėjo mėnesio Visuomenės sveikatos biure pradėjo dirbti psichologas. Pradėtas vesti bandymų, ketinimų, nusižudymų registras. Per penkis mėnesius buvo užfiksuoti 13 ketinimų, 12 bandymų, 5 nusižudymo atvejai. Amžius svyruoja nuo 13 metų iki 66 metų. Su kiekvienu atveju dirbama individualiai. Labai aktyviai bendradarbiaujama su policija, greitosios medicinos pagalba, socialiniais darbuotojais, Kaišiadorių darbo birža. 2016 metais iš viso nusižudė 12 asmenų.
Siekiant šviesti Kaišiadorių rajono žmones aplankytos 27 įstaigos, organizacijos, bendruomenės, mokyklos, kurios supažindintos su algoritmo veikimu, aptartos praktinės algoritmo įgyvendinimo detalės. Visoms šioms įstaigoms padalintos skrajutės su vietiniais ir respublikiniais psichologinės pagalbos telefonais, lankstinukai apie savižudybių riziką.
Atsižvelgiant į tai, kad rugsėjo-spalio mėnesiais nusižudė trys pensinio amžiaus žmonės, pradėta bendradarbiauti su „Sidabrinės linijos“ įkūrėjais. Išdalinta 1 tūkst. lankstinukų su šios linijos telefono numeriu ir jos aprašymu. „Sidabrinė linija“ skirta vienišiems senoliams, kurie gali nemokamai pasikalbėti su panašius pomėgius turinčius ir panašius išgyvenimus patyrusius savanorius.
Jeigu jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris kalba apie savižudybę arba yra bandęs žudytis ir jam nėra suteikta psichologinė pagalba – susisiekite su mumis telefonu 8 640 365 89.