Seimas galutiniai apsisprendė: Klaipėdos universitetas gali likti savarankiškas
Šiandien LR Seime vykusiame posėdyje dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo Seimo nariai pritarė, kad Klaipėdos universitetas(KU) gali likti savarankiškas. Už tai balsavo 77, prieš 6, susilaikė 31 parlamentaras. Vyriausybė iki šių metų pabaigos turi parengti aukštojo mokslo institucijų tinklo pertvarkos planą. Seimo nutarime konstatuojama būtinybė išlaikyti Klaipėdoje regiono poreikius atitinkantį ir savo išskirtinumu pasižymintį universitetinio mokslo centrą.
Klaipėdos universitetas, reaguodamas į naujus iššūkius ir remdamas siekį stiprinti aukštąjį mokslą Lietuvoje, imasi rimtų permainų. Artimiausiu metu bus reorganizuota jo struktūra. Pirmiausia, siekiant sutelkti jūrinių technologijų ir biologijos bei ekologijos mokslinį potencialą ir maksimaliai panaudoti baigiamą statyti Jūrinio slėnio laboratorijų korpusą, bus sukurtas universitetinis Jūrinių mokslų institutas. Tikimasi, kad toks mokslo telkimas tenkins Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, poreikius. Svarstoma, kaip dar būtų galima pertvarkyti fakultetų struktūrą, kad ji atitiktų universiteto misiją Vakarų Lietuvoje.
Nutarime rašoma, kad, nors per 2002–2017 metus nuolatinių gyventojų skaičius Klaipėdos apskrityje sumažėjo 18 procentų, gimstamumas išaugo 4 procentais. Klaipėdos apskrityje sukuriama Lietuvos BVP dalis nuo 2010 metų auga ir 2016 metais sudarė 12 procentų. Klaipėdos uostas sukuria daugiau kaip 6 procentus šalies BVP, yra svarbi ūkio šaka Lietuvos ekonomikai ir Klaipėdos miestui, o Klaipėdos universitetas – vienintelis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvos regione veikiantis valstybinis universitetas. Kartu tai vienintelis jūrinis universitetas Lietuvoje.
Universiteto poreikį Klaipėdoje pagrindžia ir „MOSTA“ prieš savaitę paskelbta Lietuvos mokslo, studijų ir inovacijų būklės apžvalga, kur konstatuojama, kad trijose apskrityse asmenų, turinčių povidurinį išsilavinimą, pasiūla ir aukštos kvalifikacijos darbų paklausa yra subalansuota (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse).
Universitetas 2016 m. stabilizavo studentų srautus (2015 m. į visas studijų programas priimtas 1 081 studentas, 2016 m. – 1 287, baigė 1 285), administravimo išlaidos 2016 m. siekė vos 8,6 proc. (bendras biudžetas – 17,854 mln. Eur). Taigi studentų srautų ir ekonominė universiteto padėtis stabili. Šiuo metu Klaipėdos universitetas studijas vykdo visose trijose studijų pakopose ir penkiose mokslo srityse. Labai svarbus studijų elementas yra doktorantūros studijos. Nuo 2011 m. Klaipėdos universitete turima 11 doktorantūrų, tai užtikrina tyrimų plėtojimą ir mokslinio potencialo augimą.