Seimas pritarė sąžiningiems santykiams pieno rinkoje
Seimas priėmė Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą. Šiuo įstatymu norima stiprinti pasitikėjimą tarp pieno gamintojų, perdirbėjų ir prekybininkų, neketinama reguliuoti rinkos. Abipusiai susitarimai, kurių bus laikomasi, stabilizuos situaciją pieno sektoriuje ir padės visoms suinteresuotoms pusėms planuoti pinigines įplaukas ir produkcijos kiekį. Įstatyme numatoma, kad pieno gamintojams pristačius vienodą pieno kiekį, nesvarbu, ar tai būtų kooperatyvas, ar stambus ūkis, būtų mokama vienoda kaina. Taip pat numatytas 30 dienų terminą, kurio turės paisyti perdirbėjai, norėdami keisti pieno supirkimo sąlygas. Pieno kainų skirtumai turės būti pagrįsti.
„Įgyvendinus įstatymo nuostatas, pieno pardavėjų ir pirkėjų santykiai bus reglamentuoti, taip pat bus aiškus pagrindas nustatyti pieno kainas. Tai įneš daugiau pasitikėjimo tarp pieno gamintojų ir pieno pirkėjų, bus sustiprintos pieno pardavėjų galios rinkoje, užtikrinta interesų tarp žalio pieno pirkėjų ar jo pardavėjų pusiausvyra. Pieno gaminių ženklinimo reikalavimai ir prekybinių antkainių reguliavimas mažmeninėje prekyboje bus naudingas pieno gaminių vartotojams ir leis teisingai atspindėti žalio pieno kainos pokyčius. Priimtas įstatymas turės teigiamą poveikį verslo sąlygoms ir plėtrai“, – sako žemės ūkio ministrė.
Taip pat tikimasi, kad žalio pieno pirkėjams ir pardavėjams verslo sąlygos pagerės, nes jie turės daugiau informacijos apie pokyčius žalio pieno rinkoje, galės geriau planuoti veiklos perspektyvas. Sustiprinus žalio pieno pardavėjų galias rinkoje, jie įgaus daugiau pasitikėjimo rinka. Žalio pieno pirkėjams, pardavėjams ir ūkio subjektams, parduodantiems pieno gaminius, numatoma atsakomybė, jeigu bus pastebėti nesąžiningi veiksmai iš jų pusės.