Seime pristatyta „Rinkimų knyga. Mandatas lyderystei“ – tarsi kompasas rinkiminių pažadų jūroje
Trečiadienį Seime pristatytas Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertų parengtas leidinys „Rinkimų knyga. Mandatas lyderystei“, kuriame aptariamos valstybės valdymo ir ekonomikos problemos bei pateikiamos rekomendacijos proveržiui.
Renginį globojusi LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentavo, kad „Rinkimų knygoje“ pristatoma medžiaga yra itin vertinga politinėms partijoms, rengiančioms savo programas, nepriklausomai nuo jų ideologijos.
„Leidinys kviečia giliau pažvelgti į visuomenės procesus ir stokos fenomeną, kuris veikia visas veiklos sritis. Manau, kad naudingos informacijos ras visų politinių partijų ir frakcijų Seimo atstovai, nes jame nagrinėjami svarbūs teisėkūros kokybės klausimai“, – sakė LR Seimo Pirmininkė.
Pradėdama renginį Seimo nariams, politologams, akademikams ir viešųjų ryšių specialistams, LLRI prezidentė Elena Leontjeva kalbėjo, kad „Rinkimų knyga“ – tai tiltas tarp politikų ir rinkėjų.
„Prieš rinkimus svarbu suvokti valdžios ribotumą ir konstitucinių vertybių svarbą. Stokos fenomenas atskleidžia, kad nepilnumas skatina augimą ir kūrybą. Žmogaus ribotumas ir laiko stoka skatina veikti, todėl svarbu išlaisvinti žmogaus galias. Teisėkūros kokybė yra svarbi dedamoji valstybės valdyme, geruosius principus jau turime, tačiau trūksta mechanizmo jiems įgyvendinti“, – teigė E. Leontjeva.
Ji tęsė, kad reikalinga nauja įstatymų kultūra ir pažymėjo, jog Konstitucija ir teisėkūros pagrindų įstatymas turėtų būti privalomi bet kokiam Seimo nariui. Leidinys padės būsimiems šalies lyderiams atskirti, kokias problemas dera spręsti valdžiai ir ką reikia palikti žmonėms spręsti savo gyvenime, bendruomenėje, savivaldoje.
Renginio metu vyko gyva diskusija su Seimo nariais, moderuojama VU Teisės fakulteto partnerystės docento, advokato Gintauto Bartkaus, apie Parlamento paskirtį, Seimo nario laisvės ribas, kokius pokyčius teisėkūroje galima pasiekti šios kadencijos valdžios atstovams. Taip pat buvo aptartos kitos knygoje išskirtos temos – mokesčiai, biudžeto išlaidos, viešasis sektorius, reguliavimų mažinimas.
„Gilindamiesi į šias temas, brėžiame gaires bei konkrečius sprendimus, kurie leistų pagerinti gyvenimą mūsų Konstitucijos dvasioje. Skaidrios ribos apsaugo nuo valdžioje slypinčių pagundų, o didžiausia jų – prisiimti tokią atsakomybę už žmones, kuri neleidžia jiems patiems augti savo laisve ir atsakomybe“, – kalbėjo E. Leontjeva.