Virginija Vingrienė: pažangiu aplinkosaugos keliu einančioje ES negali būti jokių nuolaidų taršiai, iškastinei pramonei ir pasenusioms technologijoms
Seimo Europos reikalų komiteto delegacija tęsia darbą gruodžio 1–3 dienomis Helsinkyje vykstančioje LXII Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijoje (COSAC). Šiandien konferencijos dalyviai diskutuoja apie Klimato kaitos strategiją Europai.
Diskusijoje dalyvavusi Europos reikalų komiteto narė Virginija Vingrienė pasveikino ambicingą Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Suomijos siekį imtis lyderystės kovojant su klimato kaita ir paragino nacionalinius parlamentus sutelkti dėmesį į sutartų ES klimato ir energetikos 2030 m. tikslų įgyvendinimą.
,,Ambicingi žiedinės ekonomikos tikslai, bioekeonomikos, darnios plėtros perspektyvos, aplinkai draugiški pažangūs verslai, energetika ir žemės ūkis – tai ne tik klimatui neutralumo užtikrinimo aspektai, bet ir naujos kartos ekonomikos perspektyva. Šia kryptimi būtina valingai nukreipti visas pažangaus verslo, mokslo, technologijų diegimo, politikos pastangas ir būsimos Daugiametės finansinės programos prioritetus“, – pabrėžė V. Vingrienė. Politikės teigimu, ES neturėtų būti jokių nuolaidų taršiai, iškastinei pramonei, pasenusioms technologijoms, o branduolinė energetika turėtų būti išbraukta iš kovos su klimato kaita diskusijų pažangiu aplinkosaugos keliu einančioje ES.
V. Vingrienė išreiškė įsitikinimą, kad ambicingi kovos su klimato kaita, žiedinės ekonomikos, darnios plėtros standartai turėtų tapti neginčijamu etalonu prekybai Sąjungos viduje, o kovos su klimato kaita iššūkius reikėtų vertinti iš naujos kartos ekonomikos, augimo, konkurencingumo ir pažangos perspektyvos.
Šiandien LXII COSAC konferencija baigia darbą. Konferencijoje priimtose išvadose įtrauktos ir Lietuvos Respublikos Seimui aktualios nuostatos dėl aktyvaus nacionalinių parlamentų vaidmens būsimojoje Konferencijoje dėl Europos ateities.
Seimo Europos reikalų komitetas 2019 m. lapkričio 27 d. posėdyje yra pritaręs Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos pasiūlymui papildyti COSAC išvadas punktu dėl aktyvaus nacionalinių parlamentų vaidmens Konferencijoje dėl Europos ateities ir palaikyti tokį pasiūlymą COSAC konferencijos metu.