Senųjų Trakų bibliotekoje startavo projektas „Blykstė 2020“
Saulėtą ir be galo karštą rugpjūčio 7 dieną Senųjų Trakų bibliotekoje įvyko pirmasis susitikimas su fotomenininke ir projekto „Blykstė 2020“ dalyve Vėtre Antanavičiūte-Meškauskiene.
Vėtrė Antanavičiūtė-Meškauskienė – fotomenininkė ir dizainerė, virš 20 metų dirbanti reklamos srityje ir dėstanti Vilniaus technologijos ir dizaino kolegijoje fotografijos mokslus. Nuo 1995 m. – Fotomenininkų sąjungos narė. 1999 m. jai suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografės menininkės (AFIAP) garbės vardas. Vėtrė pirmoji Lietuvoje už spalvotą fotografiją yra pelniusi Tarptautinės fotomenininkų federacijos aukso medalį. Surengusi virš 10 personalinių parodų Lietuvoje, Rusijoje, Suomijoje. Tarptautiniuose konkursuose pelniusi ne vieną aukso, sidabro, bronzos medalį ir daugiau nei 50 kitų apdovanojimų. Fotografės darbai spausdinami įvairiuose vadovėliuose, istorinėse knygose apie fotografiją ir kt.
Pirmojo susitikimo metu fotomenininkė pristatė flamandų tapybą, natiurmortą. Natiurmortas – dailės žanras, kuriame dažniausiai naudojami negyvi daiktai, nuskinti vaisiai, gėlės. Šiame žanre komponuojami daiktai specialiai siekiant spalvų, tonų, šviesšešėlių darnumo. Edukacijos metu fotografė pristatė populiariausių flamandų tapybos dailininkų darbus. Apžvelgėme, kaip nuo 18 amžiaus pradžios pasikeitė natiurmorto bruožai, nors šių metų trendas yra 18 a. stilistika. Vienas įdomiausių ir populiariausių dėl savo fotografijų, portretų ir natiurmortų stilistikos – Irvingas Pennas (1917–2009). Fotografo nuotraukose atsispindi – aiškumas, apgalvota, dažnai neįprasta kompozicija, dėmesys detalėms ir apšvietimo variacijos. Kita sudominusi fotografė – Suzan Saroff. Amerikiečių fotografė įamžina vaisius ir daržoves per stiklines abstrakcijas. Stikle yra įdomiausias lūžis, regime, kokios formos gaunasi. Šiuo metu populiarėja natiurmortai su idėja. Jų esmė: aštrūs šešėliai – Irvingo Penno įtaka, buitiniai objektai naudojami, kūrybos pasireiškimas, daug spalvų, vienas objektas. Šiais metais madinga mėlyna spalva, kitais metais bus akcentuojama akva spalva. Išklausę teoriją, lauke pasinėrėme į praktiką. Esant ypač saulėtai dienai, kai lengva išgauti šešėlį, mokėmės šešėliavimo sustatant skirtingas taures, įvairių spalvų puodelius.
Smagi edukacija prabėgo naudingai ir smagiai, be to, gavome namų užduotį – nufotografuoti balansinį natiurmortą. Ačiū už naudingas žinias fotomenininkei Vėtrei Antanavičiūtei-Meškauskienei. Iki kito susitikimo!