Šešiolika aktyvumo dienų prieš smurtą
Alytaus Piliakalnio progimnazija kartu su VšĮ „Tėviškės namai“ savanoriais gruodžio 10 d. sėkmingai užbaigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuojamos 16 aktyvumo dienų prieš smurtą akcijos laimėtą projektą „Smurtui – ne!“
Projekto metu pradinės klasės mokėsi, kaip atpažinti smurtą, kartu su savo klasės auklėtojomis ir savanoriais žaidė skatinančius bendruomeniškumą ir gerąsias vertybes žaidimus. Vyresnieji 5–8 klasių mokiniai dalyvavo diskusijose, daugiau sužinojo apie smurto apraiškas, smurtinio elgesio sprendimo būdus ir teisines pasekmes bei atsakomybę, dalijosi mintimis, kaip galima sustabdyti smurtą ir patyčias tarp bendraamžių.
Be diskusijų, pamokėlių vyko ir kūrybinis procesas „Laimingoje vaikystėje nėra vietos smurtui – plakatų bei piešinių gaminimas. Projekto pabaigoje darbai buvo iškabinti ir eksponuojami progimnazijos aktų salėje.
Gruodžio 8 d. Piliakalnio progimnazijoje vyko konferencija „Smurtinės situacijos mokykloje ir jų sprendimo būdai“. Konferencijos dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Regina Špukienė, ji linkėjo turiningos popietės, naudingų žinių ir konstruktyvių diskusijų. Pranešimus skaitė kviestieji svečiai – vaikų psichiatras Linas Slušnys, Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Aušra Žvinakevičiūtė-Stankevičienė. Konferencijoje buvo kalbama apie nuoseklaus darbo svarbą, kuriant saugią mokyklą, matomo ir patiriamo smurto poveikį vaikams. Patirtimi, vykdant „Olweus“ patyčių ir smurto prevencijos programą, dalijosi Piliakalnio progimnazijos Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Vilma Masionienė. Po pranešimų konferencijos dalyviai, Alytaus bendrojo ugdymo įstaigų vadovai, socialiniai pedagogai, psichologai, dalykų mokytojai tęsė diskusijas apie smurto prevenciją bei patirtį prie arbatos puodelio.
Projektas „Smurtui – ne“ progimnazijos mokinius ne tik supažindino su patiriama smurto žala, teisiniais aspektais, bet ir skatino būti teigiamu pavyzdžiu bendraamžiams, gerbti vieni kitus, būti bendruomeniškais ir tolerantiškais.