Šešių savivaldybių valdoma įmonė galės užsiimti nauja ūkine veikla
Konkurencijos taryba davė sutikimą šešioms savivaldybėms ne ilgiau kaip 5 metams patikėti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių eksploatavimą bendrovei Utenos regiono atliekų tvarkymo centras (RATC).
2017 m. lapkričio 29 d. Konkurencijos taryba gavo Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų ir Visagino savivaldybių prašymą dėl sutikimo perleisti ūkinės veiklos vykdymą jų įsteigtam Utenos RATC.
Išnagrinėjusi prašymą Konkurencijos taryba nustatė, kad Utenos RATC 2017 m. gegužės 30 d. įvykdė tarptautinį viešąjį pirkimą, kurio metu siekė atrinkti rinkoje veikiantį subjektą ir paskirti jį infrastruktūros operatoriumi, tačiau nė vienas iš keturių tiekėjų gautų pasiūlymų neatitiko kvalifikacinių reikalavimų.
Konkurencijos taryba nutarė, kad paslauga yra būtina tenkinti bendruomenės interesus, tačiau surengus konkurencingą procedūrą neatsirado įmonių, pasirengusių šioje rinkoje teikti paslaugas konkurse nurodytomis sąlygomis. Prieita išvados, kad leidžiant savivaldybėms paskirti Utenos RATC infrastruktūros operatoriumi nebus teikiama privilegijų konkretiems tiekėjams arba diskriminuojami atskiri ūkio subjektai ar jų grupės.
Konkurencijos taryba kvietė suinteresuotus asmenis teikti nuomonę ir argumentus dėl leidimo suteikimo, tačiau atsiliepimų nesulaukė.
Tai pirmas kartas, kai savivaldybės, įvykdžiusios konkurencingą procedūrą, kreipėsi į Konkurencijos tarybą leidimo patikėti naują ūkinę veiklą veikiančiai bendrovei. Tokia prievolė nuo šių metų liepos 1 d. įtvirtinta Vietos savivaldos įstatyme. Jame numatyta, kad savivaldybė gali steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus tik tais atvejais, kai kiti teikėjai tų paslaugų gyventojams neteikia arba nėra pajėgūs jas teikti kokybiškai. Tam taip pat reikia gauti Konkurencijos tarybos leidimą.