Šeštą kartą pergalių ir kovų keliais ėjo 567 žygeiviai
Baisogaloje (Radviliškio r.) susirinkę beveik 600 žygeivių, keliavimo pėsčiomis mėgėjų ir sveiką, aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių vėl ėjo pergalių ir kovų keliais.
Žygeivius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Pėsčiųjų žygių asociacijos Šiaulių skyriaus vadovas Nerijus Kundrotas. Mero teigimu, tokie žygiai – puiki galimybė pažinti Lietuvą, jos istoriją, gamtą. Kiekvienas žygis turi prasmę, o šis, pasakojantis apie Lietuvos kariuomenės mūšius su bermontininkais – tarsi gyva istorijos pamoka.
Šeštą kartą Radviliškio rajone organizuotas žygis „Pergalių ir kovų keliais“ buvo skirtas 98-osioms mūšio prieš bermontininkus prie Radviliškio metinėms paminėti.
„Anksčiau šis žygis buvo naktinis, o dabar jau antrus metus einame dieną. Tik 100 kilometrų trasą pasirinkę žygeiviai finišą pasiekia kitos dienos rytą. Trumpesnių maršrutų dalyviai nori susipažinti su vietovėmis, pro kurias keliauja, todėl antrus metus visų trijų žygių pradžia – dieną“, – sakė žygio organizatorius N. Kondrotas.
Pasak jo, tokiuose žygiuose žygeivius dalyvauti skatina ir nueitų kilometrų suma. Už įveiktus kilometrus žygeiviai yra apdovanojami atminimo medaliais. Kasmet žygeiviai skaičiuoja nueitus kilometrus, daugiausiai nuėję yra pagerbiami tradiciniame žygeivių festivalyje.
Daugiausia žygeivių pasirinko 50-ties kilometrų trasą. Apie trisdešimt ėjo 17 kilometrų. 100 kilometrų trasą pasirinko 67 labiausiai patyrę ir norintys savo galimybes išbandyti žygeiviai. Šią trasą baigė 50 žygeivių.
Pirmą kartą 100 kilometrų trasą įveikusi radviliškietė S. Dišlė pasakojo, kad paskutiniai kilometrai iki finišo buvo labai sunkūs. „Tokie žygiai – tai valios, kantrybės išbandymas. Būtinai reikia palaikymo komandos, apgalvoti viską iki smulkmenų. Juk nesi kareivis, nesi pripratęs nešiotis visko ant kupros. Reikia ir palaikymo. Geriausia, kai einama dviese, nes vienas eidamas ilgą trasą ir užmigti gali“, – sakė S. Dišlė.
Šiais metais žygeiviai galėjo apžiūrėti didesnę dalį Radviliškio rajono. Žygeiviai aplankė Minaičių kaime esantį Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio memorialą, 100 kilometrų trasą pasirinkusieji pasiekė ir Radviliškio malūną, prie kurio, kaip manoma, 1919 metais vyko lemiami Lietuvos kariuomenės mūšiai su bermontininkais. Žygeiviai ėjo ir asfaltuotų kelių atkarpomis, ir žvyrkeliais. Per patvinusią Šušvę žygeiviams persikelti padėjo traktorius.
Žygis pasisekė. Kitais metais vėl kartosime. Tikimės, kad dalyvių bus daug ir jie galės vėl drauge eiti tais keliais, kuriais ėjo jų protėviai, kovodami laisvės kovose.