„Šiauliai gyvai“ klipuose – australiška svajonė ir būgnų garsai
Šiauliuose gyvenančius ar iš šio krašto kilusius muzikantus vasarą buvo galima išgirsti Jaunimo muzikos festivalyje „Šiauliai gyvai“. Tuo metu vyko ne tik koncertai ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir autorinių dainų klipų filmavimai. Atėjus rudeniui „Šiauliai gyvai“ komanda kiekvieną savaitę pristato po klipą. Savo įspūdžiais po filmavimų dalijasi Gustas Rukas ir Kamilė Inčiūraitė.
Nors Gustui Rukui dar tik dešimt, jis jau nuo mažų dienų groja perkusijos instrumentais, o vasarą koncertavo Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ scenoje. Tiesa, pasirodymai prieš auditoriją Gustui ne naujiena – jis dalyvavo televizijos projekte „Lietuvos talentai. Supervaikai“. Šios patirtys pravertė filmuojant pirmąjį savo klipą.
Kartu su mokytoju, „Ritmas kitaip“ vadovu Arūnu Baniu, Gustas paruošė muzikinį pasirodymą, kurį filmavo ten, kur mokosi – Šiaulių 1-ojoje muzikos mokykloje. Berniuko mama atskleidžia, kad jaudulio būta, tačiau tokiomis akimirkomis labai svarbus palaikymas ir padrąsinimas: „Pasirodant prieš publiką, palaikymą galima jausti girdint plojimus, o jie itin reikšmingi jauniesiems muzikantams“.
Gusto Ruko klipas:
Atlikėja Kamilė Inčiūraitė rašyti dainas pradėjo dar būdama gimnazistė, tačiau, jos, kaip suaugusios kūrėjos etapas, prasidėjo Vokietijoje. Merginos kūrybą sunku įdėti į rėmus, ją galima pavadinti angliškąja dainuojamąja poezija, turinčia indie, folk ir pop elementų. Kamilę įkvėpia jos išgyvenimai, žodžių žaismai, nesąmoningai besimanifestuojančios temos. Nors muzika Kamilei yra daug daugiau nei hobis, ji neseniai baigė ir programavimo studijas.
Atlikėja neslepia, kad „Šiauliai gyvai“ filmavimui buvo pasirinkusi kitą savo kūrinį, tačiau likus kelioms dienoms persigalvojo ir sudainavo džiaziškiausią savo dainą „Australia state of mind“. Mergina džiaugiasi, kad visada norėjo šiai dainai suteikti vizualizaciją ir tai pagliau įvyko.
Paklausta apie kūrinio atsiradimo istoriją Kamilė atskleidžia, kad viskas susiję su svajonėmis. Atlikėja labai norėjo apekliauti Australiją autobusiuku, tačiau kuo daugiau domėjosi, tuo daugiau atrado dalykų, kurie ją gąsdina, pavyzdžiui, gyvatės, nuodingi vorai ir t. t. Natūralu, kad bėgant laikui, Australija nebeatrodė kaip svajonių šalis ir tai atsispindi dainoje. „Norėjau atskleisti vietos, kurioje nesu, idealizavimą, lyginant su vieta, kurioje esu. Dainoje atsispindi jausmas, kad norisi bent mintimis pabėgti į tą idealią svajonę“, – pasakoja mergina.
Prisiminusi filmavimo dieną Kamilė neslepia šypsenos – tai buvo pirmasis jos „one shot“ būdu nufilmuotas profesionalus klipas. Dainai atspindėti reikėjo žalumos ir tam puikiai tiko parkas prie teniso kortų, o ir oras lepino, pro medžių šakas švystelėdavo saulė, patvirtindama, kad aplinka tinkama dainai apie Australiją.
„Nutarėme, kad klipą filmuosime dinamiškai – man einant ir grojant. Tada kilo klausimų kaip paslepti įrangą, bet greitai buvo nutarta jos neslėpti ir parodyti žiūrovui „backstage“, – prisimena Kamilė, atskleisdama, kad jai tokia idėja patiko.
Mergina ne kartą yra grojusi gatvėje, tad lygindama šį filmavimą, kurio metu dainavo eidama parko takeliu, pastebėjo, kad pagrindinis skirtumas yra išliekamumas. „Dauguma tiesiog praeina ir išgirsta tik kelias sekundes tavo dainos, o filmuojant žinai, kad dainą bus galima perklausyti daug kartų.“
Kamilės Inčiūraitės dainos „Australia State of Mind“ klipas: