Šiauliai kviečia: specialistams siūlo iki 20 000 eurų pirmam būstui
Pastaruoju metu Šiauliuose galima matyti ypač daug statybinių kranų, tiek realizuojamų projektų, ko gero, nebuvo per visą nepriklausomybės laikotarpį. Prie Šiaulių arenos startavo regbio-futbolo maniežas, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje statomas infekcinių ligų skyrius. Kalbant apie gyvenamąją statybą, Trakų gatvėje, buvusio Duonos kombinato vietoje sparčiai kyla gyvenamasis kompleksas, naujas daugiaaukštis statomas tarp Višinskio ir Vasario 16-osios gatvių, šalia „Šaulio“ viešbučio. Įrengiamas kompleksas prie centrinio parko, į gyvenamuosius būstus transformuojami senosios pirties pastatas ir mokykla Kviečių gatvėje. Savivaldybės spaudos konferencijoje pateikta informacija apie naujus projektus, kurie prisidės sprendžiant gyvenamųjų būstų trūkumo problemą mieste, taip pat informuota apie valstybės ir savivaldybės lengvatas šeimoms, planuojančioms įsikurti Šiauliuose.
Šiauliuose matoma vis daugiau statybinių kranų, tai liudija apie spartėjančią miesto plėtrą ir ekonomikos augimą. Plečiantis verslams ir atsirandant naujoms darbo vietoms, akivaizdžiai auga ir gyvenamųjų būstų paklausa. Ši tendencija ne tik atspindi miesto gyventojų skaičiaus didėjimą, bet ir rodo, kad investuotojai vis aktyviau žvelgia į Šiaulius, siekdami sukurti patogesnę ir modernesnę aplinką gyventojams.
Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pranešė, kad nuo 2022-ųjų savivaldybėms suteikta galimybė valstybinę žemę nuomoti, todėl tų metų balandžio mėnesį Šiaulių miesto taryba priėmė sprendimą dėl Korsako g. 24 ir 32 A sklypų nuomos.
Įmonėms, kurios panoro nuomotis sklypus, suteikta galimybė juose statyti daugiabučius gyvenamuosius namus. Šia proga pasinaudojo Šiaulių bendrovė „Akmens takas“, kuri specializuojasi nekilnojamo turto projektų plėtojime. Nuomos sutartis sudaryta penkeriems metams, per šį laiką įmonė įsipareigojo sklype sukurti būtinąją infrastuktūrą, susieti ją su miesto komunikacijomis ir pastatyti gyvenamosios paskirties statinius.
„Miestui svarbu, kad kartu su didėjančiu darbo vietų skaičiumi jame plėstųsi ir gyvenamoji infrastruktūra. Šiaulių mieste tokios statybos yra būtinos, nes miestas nenustoja augti. Nutolome nuo kritinės 100 tūkst. gyventojų ribos, tad Šiauliai turi šviesią ateitį, o Savivaldybė privalo skatinti naujų statybų procesus“, – kalbėjo Antanas Bartulis.
Investuotojai planuoja dar šiemet pradėti statybos darbus
Į spaudos konferenciją atvykę investuotojai informavo, kad darbus pradės vos gavę projektą, pasak jų, tai netūrėtų trukti ilgiau kaip mėnesį. Planuojama, kad visi statybos ir pastato pridavimo darbai truks vos 18 mėnesių.
Šiauliuose išdygs devynaukštis daugiabutis. Planuojama, kad pastatas turės rūsį, kuris atitiks priedangos reikalavimus: išorinės sienos ir denginys virš rūsio bus sukurtas iš 30 cm armuoto betono. Pats pastatas bus statomas iš žaliųjų technologijų medžiagų, t. y. medžio betono blokelių, kurie pasižymės geromis akustinėmis savybėmis ir nepraleis garsų į kaimyninius butus, fasadinės sienos atitiks A+ klasę.
„Daugiabučio projektą nuodugniai peržvelgėme ir darėme šokių tokių pataisymų, pavyzdžiui, pastebėjome, jog suprojektuoti gana maži liftai, todėl juos keitėme į didesnius, kad žmogus galėtų ir dviratį į jį patogiai įsivaryti. Labai norėtumėme ir pastato stogą pritaikyti eksploatacijai, apželdinti jį augalija, įkurti laisvalaikio vietas, nes nuo jo atsiveria puikus vaizdas“, – planais dalijosi UAB „Akmens takas“ vadovas Donatas Undžys.
Pasak investuotojų, kiekviename pastato bute bus įrengtos vėsinimo technologijos. Aplinka taip pat bus sutvarkyta, šalia jo bus įrengtos vaikų žaidimo aikšteles.
Prieinamiausias didmiestis
Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda pabrėžė, kad Šiaulius galima vadinti finansiškai prieinamiausiu Lietuvos didmiesčiu. OHBI rinkos apžvalgos duomenimis, vidutinė butų pardavimo kaina Šiauliuose 2024 metų rugpjūtį siekė 1137 Eur/m², kainos kituose Lietuvos didžiuosiuose miestuose: Vilniuje – 2.620 Eur/m² Kaune – 1.789 Eur/m² Klaipėdoje – 1.702 Eur/m².
Vicemeras vardijo ir kitus mieste vykdomus gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto projektus.
J. Basanavičiaus gatvėje rekonstruojamas buvusios pirties pastatas. Jame planuojama įrengti 20 butų ir prekybos bei paslaugų paskirties patalpas. Taip pat bus rekonstruota ir šalia esanti katilinė, joje taip pat ruošiamasi įrengti butus.
Trakų gatvėje, buvusio Duonos kombinato teritorijoje, jau kyla daugiabučių kompleksas. Jame bus įrengti 74 butai, viso komplekso bendras plotas apie 6000 kv. metrų. Šiauliečiai verslininkai į komplekso statybą planuoja investuoti 5–6 mln. eurų.
Jau kitų metų pavasarį numatoma statyba buvusiame „Baltijos“ restorane. Numatoma, kad pirmieji pastato aukštai bus skirti verslo reikmėms, o viršutiniuose aukštuose bus įrengti gyvenamieji būstai.
Įvairiose stadijose yra dar bent keletas daugiabučių namų statybos projektų.
Šiaulių miesto savivaldybė taip pat ruošiasi aukciono būdu išnuomoti daugiabučių pastatų statybai skirtą sklypą Purienų g. 39. Beveik 2 ha dydžio žemės sklypą numatoma išnuomoti 2025 metais. Nuomininkui bus keliama sąlyga toje teritorijoje įgyvendinti daugiabučių namų kvartalo statybą.
Ieškantys būsto gali pretenduoti į solidžią paramą
Gera žinia, kad ne tik gyvenamųjų būstų Šiauliuose daugėja, bet atsiranda vis daugiau galimybių juose įsikurti. Pasak vicemero J. Švėgždos, šeimos, planuojančios įsigyti Šiauliuose butą ar namą, turi galimybę pretenduoti į valstybės ir savivaldybės paramas ar lengvatas.
„Svarbi žinutė jaunoms šeimoms, dar neturinčioms savo būsto ir norinčioms ateitį sieti su Saulės miestu, kad nuo 2025 m. sausio 1 dienos Šiaulių miestas bus įtrauktas į finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms žemėlapį, kiekviena jauna šeima galės pretenduoti į valstybės paramą, nuo 8 700 eurų iki 13 050 eurų (kai šeimoje 3 ir daugiau vaikų). Šiaulių miesto savivaldybė turi savo atskirą paramą, kuri papildo valstybės paramą. Jau trečius metus aukštos kvalifikacijos specialistams, kurių trūksta Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose įmonėse, skiriame iki 6000 Eur finansinę paramą įsikūrimui. Pavyzdžiui, jei į miestą atvyksta du ką tik susituokę mums svarbių sričių aukštos kvalifikacijos specialistai, jie prie valstybės paramos – 8700 eurų, dar gauna po 6000 eurų miesto paramos. Taigi atvykusi pora gali gauti per 20 000 eurų būstui vos atvykę gyventi į Šiaulius, jei jie jau turi vaikų, suma gali būti ir dar didesnė“, – komentavo J. Švėgžda.
Jauna šeima – šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 36 metų. Gyvenamosios vietos deklaravimo laikotarpis negali būti trumpesnis negu 5 metai.