Šiaulių meras dėkojo amerikiečių šeimai už muzikinį ryšį tarp dviejų šalių

Balandžio 9 d. 16 val. šiauliečiai, apsilankę Šiaulių arenos konferencijų salėje vyksiančiame koncerte „Raudoni muzikiniai vakarai“, turės unikalią progą stebėti berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ pasirodymą kartu su „Amerikos virtuozais“. „Dagilėlio“ kolektyvą su klasikinės muzikos atlikėjų Barovskių šeima iš Amerikos sieja jau kelerių metų draugystė. Choro vadovas Remigijus Adomaitis atlydėjo svečius į Savivaldybėje vykusį susitikimą su miestu meru Artūru Visocku.
Meras padėkojo muzikams iš tolimos šalies už gražų muzikinį bendradarbiavimą su Šiauliais, už kultūrinį ryšį tarp Lietuvos ir Amerikos ir įteikė suvenyrinę padėką.
Muzikalioji Borowsky šeima, tarptautinės žiniasklaidos pavadinta „Amerikos virtuozais”, yra pelniusi ne vieną prestižinį JAV ir kitų šalių muzikos, socialinių ir kultūrinių organizacijų apdovanojimą bei įvertinimą. Jie koncertavo Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Azijoje, dalyvavo radijo ir televizijos laidose, išleido keletą kompaktinių plokštelių.
Muzikinius šios šeimos talentus ugdė ir puoselėjo tėvai dr. Charlas Borowskis ir Cecylia Barczyk-Borowsky. Tėvų pavyzdys ir meilė muzikai paskatino vaikus siekti muzikinės karjeros. Dukra Elizabeth tapo pianiste, sūnus Emmanuelis – smuikininku, o jauniausioji Frances-Grace – violončelininke.
Šiauliuose šeima lankosi jau antrą kartą. Šį kartą be Cecylijos Barczyk-Borowsky atvykę atlikėjai su „Dagilėliu“ koncertuos Šiauliuose, Pakruojyje, Klaipėdoje ir Kaune. Vėliau svečius globos Vilniaus žydų bendruomenė.
Miesto merui dr. Charlas Borowskis papasakojo, kad „Dagilėlio“ chorą pirmą kartą išgirdo repeticijos metu Vokietijoje prieš kelerius metus. Perdavęs savo kontaktus, profesorius pasiūlė bendrauti. Po bendros koncertinės kelionės po Lietuvą dr. Charlas Borowskis suorganizavo įspūdingą „Dagilėlio“ koncertinį turą Amerikoje.
Lenkų kilmės šeimos tėvas laiko save kosmopolitu, negalinčiu įvardinti, kur jo namai. Kaip sakė dr. Charlas Borowskis, nuolat keliaujanti po visą Ameriką bei kitas pasaulio šalis jo šeima tiesia kultūrinius tiltus tarp tautų.
—
„Amerikos virtuozai“
Dr.Charlas Borowskis – tarptautinį pripažinimą pelnęs socialinių mokslų daktaras, daugelio straipsnių ir knygų politikos, religijos, gyvenimo kokybės, socialinių judėjimų ir pokyčių, kultūros sociologijos temomis autorius. Jis rengia tarptautinius festivalius ir konferencijas, kuriose nagrinėjama muzikos svarba kultūrinei, socialinei ir ekonominei pažangai, skaitė paskaitas 56 šalyse: Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Meksikoje, Lenkijoje, Rusijoje, Indonezijoje, Singapūre, Tailandeą, Ispanijoje, Bulgarijoje, Jugoslavijoje, Izraelyje, Jordanijoje, Danijoje, Austrijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Kanadoje ir kt.
Įvairios profesinės, socialinės ir kultūrinės organizacijos, JAV ir užsienyje dr. Borowsky suteikė apdovanojimus, medalius, o žymūs pasaulio šalių universitetai – garbės laipsnius. Jis yra Silezijos (Lenkija), Tianjin‘o (Kinija), Pekin‘o (Kinija) ir Merhavia‘s (Izraelis) garbės pilietis. Be aktyvios mokslinės, visuomeninės veiklos Dr.Charles Borowsky kartais koncertuoja kartu su savo šeima.
Elizabeth Borowsky pelnė tarptautinį pripažinimą kaip puiki pianistė ir improvizatorė. Mokytis groti fortepijonu ji pradėjo ketverių metų, o būdama septynerių Elizabeth surengė savo pirmąjį rečitalį Baltimorėje. Ji studijavo Towson universite, Trinity muzikos koledže Londone, Indianos universitete Bloomingtone. Elizabeth Borowsky atliekama muzika skambėjogarsiose Amerikos ir Europos koncertų salėse. Elizabeth Borowsky gavo Jaunųjų Menininkų, Tarptautinį Muzikos Talentų apdovanojimus, T.Kosciuškos fondo, F.Šopeno fondo jaunųjų pianistų fondo stipendijas, Pro Sinfonika apdovanojimą už klasikinės muzikos skatinimą. Neseniai Rhein-Neckar Kulturstiftung suteikė jai Menininko rezidento statusą, suteikiantį teisę gyventi ir koncertuoti Dilsbergo pilyje (Vokietija). Vyriausia iš trijų vaikų, ji nuolat koncertuoja kartu su broliu smuikininku Emmanuel ir seserimi violončelininke Frances-Grace. Elizabeth yra talentinga pedagogė, perduodanti savo muzikinę patirtį jaunimui. Taip pat ji – kompozitorė, rašanti kūrinius fortepijonui, smuikui, violončelei, trio ir styginių orkestrui.
Emmanuelis Borowskis mokytis smuikuoti pradėjo ketverių metų, o netrukus jau koncertavo JAV ir užsienyje. Dešimties metų jis atliko A. Vivaldi koncertą a-moll prieš 9000 žmonių auditoriją Nacionalinėje Bazilikoje Vašingtone ir buvo apdovanotas Antonio Vivaldi medaliu. Būdamas trylikos, Emmanueisl atstovavo Šiaurės Ameriką UNESCO organizuotame ypatingai gabių pasaulio vaikų koncerte Amane (Jordanija) ir buvo apdovanotas už pasiekimus.
Emmanuelis kaip solistas koncertavo kartu su garsiais pasaulio orkestrais, yra gavęs Erick Friedman stipendiją talentingiems jauniesiems muzikantams, pelnęs Pro Musica ir Nacionalinio fondo apdovanojimus. 1999 m. jam skirtas apdovanojimas už geriausią klasikinės muzikos kompaktinę plokštelę.