Šiaulių miesto mokinių konferencija „Apie draugus“
Vos susitikę mes netampame draugais, bet kiekvienas susitikimas yra galimybė jais tapti. Siekiant tokios galimybės jau antrą kartą Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 5 – 8 klasių mokinių konferencija, šį kartą skirta pasidalinti perskaitytų knygų, tekstų išmintimi apie draugystę. Kas yra geras draugas, kaip susirasti draugų, kaip išlikti draugais, kam žmogui draugystė – į tokius ir panašius klausimus ieškojo atsakymų mokiniai, sugužėję iš „Rasos“, „Romuvos“, Gytarių, V.Kudirkos, Salduvės, „Jovaro“ mokyklų.
Konferencijos dalyvius sveikino Gegužių progimnazijos vokalinis ansamblis „LA FA“, vadovaujamas mokytojos Raimondos Janulienės. Sveikinimo žodį tarė renginio koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė. Lyriškų konferencijos vedėjų žodžių lydimi savo skaitymo, suvokimo, gyvenimiška patirtimi dalinosi įvairių klasių mokiniai. Buvo aptartos knygos draugystės tema nuo klasikos iki kūrinių, šiemet dalyvaujančių Metų knygos rinkimuose. Analizuota, remiantis patarlėmis, mitologija, kaip lietuvių protėviai suprato, kas yra geras draugas, draugystė, kodėl ir kada draugauta su mitinėmis būtybėmis. Net keletas pranešėjų citavo A.de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“, suvokę tos knygos veikėjų išmintį, kad draugą reikia vertinti pagal jo darbus, ne žodžius, kad tikrai draugystei užsimegzti reikia laiko, pastangų. Džiugu, kad ir programiniuose kūriniuose („Amžinieji Takiai“, „Krabatas“, „Vasara su Katšuniu“) mokiniai rado tolerancijos, ištikimybės apraiškų, kurios būtinos tikrai draugystei. Dėmesingai buvo mokinių perskaitytos ir įvertintos šiuolaikinių autorių knygos („Duobės“, „Popieriniai miestai“), kur vis dažniau sprendžiama vienatvės problema, o draugų ieško bei randa ir labiausiai nepritampantys vaikai. Įdomu, kad mokiniai tyrė, ką apie draugystę mano jų bendraamžiai, kokios vaikystės knygos ta tema padarė didžiausią įspūdį ir kodėl.
Visi konferencijos pranešėjai buvo apdovanoti draugystės apyrankėmis, kurias suvijo Gegužių progimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos Nijolės Bartkevičienės, taip pat padėkomis, pieštukais (draugiškoms mintims rašyti), ir kalendoriukais (draugų gimtadieniams pasižymėti). Džiugu, kad graži mokytojų ir jų mokinių draugystė atsiskleidžia dalyvaujant tokiose konferencijose, kur pranešėjai puoselėja gimtąją kalbą, mokosi raiškaus pasakojimo, analizavimo. Palaikyti kuo glaudesnę mokinių draugystę su knyga, literatūra taip pat buvo vienas iš konferencijos organizatorių tikslų. Norėtųsi, kad knygose mokinių atrastos tiesos, jog tikrų draugų nebūna daug, kad draugas – įpareigojanti sąvoka, o draugystė – gyvenimo pagrindas ir sėkmė, lydėtų juos ir gyvenime.