Šiaulių miesto savivaldybės siūloma naujovė – įgūdžių stiprinimas darbo vietoje
Šiaulių miesto vietos veiklos grupė nuo 2015 m. gruodžio mėnesio kartu su verslo asociacijų, bendruomeninių organizacijų ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovais rengia Šiaulių miesto vietos plėtros strategiją. Jos įgyvendinimui bus siekiama gauti finansavimą iš Europos Sąjungos investicijų fondų.
Šiaulių miesto vietos veiklos grupę praėjusiais metais įkūrė miesto Savivaldybė, Šiaulių pramonės, prekybos ir amatų rūmai, Šiaulių pramonininkų asociacija ir jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“.
Sausio 28 d. vykusiame miesto Tarybos posėdyje buvo pritarta Strategijos, kuria siekiama pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, projektui. Strategijoje numatytų veiklų bendrafinansavimui 2016-2022 m. numatoma iš miesto biudžeto skirti iki 85 000,00 eurų. Iš viso strategijos įgyvendinimui bus siekiama gauti beveik 1,3 mln. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
Šiaulių miesto savivaldybė aktyviai palaikė poziciją, jog būtina numatyti finansines priemones verslumui skatinti bei spręsti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą. Tuo tikslu planuojama teikti įmonėms paramą naujos veiklos pradžiai, darbuotojų apmokymui bei ugdymui darbo vietoje. Tam planuojama skirti beveik trečdalį planuojamų lėšų (270 tūkst. eurų).
„Kiek teko bendrauti su verslo atstovais, juos domina puiki galimybė kelti savo darbuotojų profesinį lygį, suteikti praktinių įgūdžių, nepaliekant savo darbo vietos. Tikiuosi, kad šia programa pasinaudos nemažai verslo įmonių, o darbuotojams bus sudarytos sąlygos išlikti darbo rinkoje“, – sakė aktyviai Vietos veiklos grupėje dalyvaujantis miesto meras Artūras Visockas.
Verslo plėtros skatinimui teikiant paramą ekonominės veiklos pradžiai ir praktinių darbo įgūdžių įgijimui ir ugdymui darbo vietoje bei asmenų esančių atostogose vaikui (iki 3 metų) prižiūrėti integravimui į darbo rinką ir užimtumo didinimui teikti paraiškas galės verslo įmonės.
„Rengiant strategiją, ieškojome tokių paslaugų, kurios nėra teikiamos nei valstybės, nei savivaldybės, tačiau miesto bendruomenei yra labai reikalingos“, – komentavo Investicijų ir miesto mplėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Ieva Džiaugienė.
Finansavimą (iki 10 tūkst. eurų) reikalingų priemonių įsigijimui, verslo plėtros skatinimui teikiant paramą ekonominės veiklos pradžiai turės galimybę gauti verslininkai, kurie yra pradėję vykdyti ūkinę komercinę veiklą ne anksčiau kaip prieš 1 metus iki dalyvavimo projekto veiklose.
Iki 20 tūkst. Eurų finansinės paramos gali tikėtis įmonės, siekiančios suteikti galimybę savo darbuotojams įgyti praktinių darbo įgūdžių jų darbo vietoje. Tokias pat galimybes gauti finansavimą turės verslininkai, siekiantys integruoti į darbo rinką darbuotojus, esančius atostogose vaikui (iki 3 metų) prižiūrėti, ir juos ugdyti darbo vietoje. Projekto lėšomis bus padengiamos darbdavio darbo vietoje patirtos praktinio darbo įgūdžių įgijimo ar ugdymo darbo vietoje organizavimo išlaidos. Bus iš dalies kompensuojamos darbuotojo, kuris darbdavio paskirtas atsakingu už darbo įgūdžių organizavimą, darbo užmokestis tam skirtą darbo laiką. Iš projekto lėšų bus galima įsigyti reikalingų darbo priemonių (tiesiogiai su projektu susijusioms medžiagoms, įrankiams, įrangai, trumpalaikiam turtui) arba jas nuomotis, apsirūpinti projekto veiklų dalyviams reikalingais specialiaisiais drabužiais (kai reikalinga pagal darbo pobūdį). Taip pat iš projekto lėšų bus galima pasirūpinti ir jo dalyvių sveikata – paskiepyti ir apmokėti sveikatos pažymų gavimo išlaidas, kai tai reikalinga pagal darbo pobūdį.
Planuojama, kad teikti paraiškas finansavimui gauti bus galima jau 2016 m. lapkričio mėnesį.