Šiaulių universitetas kviečia studijuoti jaunuolius, turinčius klausos sutrikimų
Specialiųjų poreikių turintys stojantieji vis drąsiau renkasi studijas Šiaulių universitete. Tarp jų nemažai kurtumo negalią ir klausos sutrikimų turinčių jaunuolių. Didelis studijų programų pasirinkimas, atnaujinta techninė universiteto bazė, IKT ir inovatyvių ugdymo metodų taikymas studijų procese, dėstytojų kompetencijos – visa tai leidžia užtikrinti studijų kokybę ir padeda kurtumo negalią ir klausos sutrikimų turintiems žmonėms siekti profesinės karjeros.
Populiariausios tarp tokių stojančiųjų fizinių mokslų (informatika) ir menų srities (dailė, audiovizualinis menas, aplinkos objektų dizainas) studijų programos. Tačiau universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys kviečia kurčiuosius būti drąsesnius ir studijuoti kitų mokslų sričių – biomedicinos, socialinių mokslų ar technologijos – siūlomas programas, pvz., kineziterapiją (jungtinė studijų programa su Klaipėdos universitetu), socialinę pedagogiką, specialiąją pedagogiką, sveikatos edukologiją, informacines technologijas (inžinerinė kryptis) ir kt.
Stojant į universitetą, kurtiesiems taikomi tokie patys reikalavimai – jie priimami vadovaujantis bendrąja priėmimo tvarka ir Šiaulių universiteto priėmimo taisyklėmis. Tuo tarpu jau įstojusiems kurtiesiems stengiamasi sudaryti reikiamas studijų sąlygas. Kad kurčiųjų studijos būtų kokybiškos, stengiasi ne tik dėstytojai ir administracijos darbuotojai, bet ir socialiniai partneriai. Universitete studijuojantiems kurtumo negalią ir klausos sutrikimų turintiems studentams padeda Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėjai – jie ateina į paskaitas, kad padėtų komunikuoti studentui su dėstytoju ir kitais studentais. Vertėjai teikia vertimo paslaugas ir vykstant neakademiniams renginiams. Jų paslaugos yra nemokamos.
Studijų procesą daro lengviau prieinamą nuotolinis mokymas. Šiaulių universiteto dėstytojai yra parengę apie 200 įvairių dalykų e. modulių, kuriuos galima savarankiškai savo tempu studijuoti „Moodle“ aplinkoje. Universitete taip pat sudarytos puikios sąlygos savarankiškam darbui – galima naudotis gausiais akademinės bibliotekos fondų ištekliais, užsisakyti individualaus darbo kambarį.