Šiaulių universitetas pradeda 2016 m. priėmimo maratoną
Kovo 1 d. Šiaulių universitete prasidėjo institucinis priėmimas į studijas.
2016 metų priėmimas į Šiaulių universitetą vyks keliais etapais: institucinis (kovo 1 d. – birželio 1 d. ir liepos 13 d. – rugpjūčio 31 d.) ir bendrasis priėmimas: pagrindinis priėmimas (birželio 1 d. – liepos 29 d.) ir papildomas priėmimas (rugpjūčio 6–13 d.).
Nuo kovo 1 dienos priimami prašymai iš įgijusių vidurinį išsilavinimą iki 2016 m. dalyvauti išankstinio institucinio priėmimo konkurse (pretenduojant į valstybės nefinansuojamas studijas), vyksta dokumentų registravimas.
Šiemet Šiaulių universitete vykdomas priėmimas į socialinių, humanitarinių, biomedicinos, fizinių, technologijos mokslų ir menų bakalauro ir magistrantūros studijų programas, taip pat į laipsnio nesuteikiančią studijų programą „Pedagogika“. Dauguma programų vykdomos nuolatine ir ištęstine studijų formomis, daug dalykų galima studijuoti nuotoliniu būdu. Yra galimybė keletą programų studijuoti anglų kalba.
Šiaulių universitetas skelbia priėmimą į bakalauro (I pakopos) ir magistrantūros (II pakopos) studijų programas. 2016 metais stojantiesiems siūloma per 20 bakalauro ir tiek pat magistrantūros studijų programų. Šiaulių universitete studijas vykdo trys fakultetai: Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultetas, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas ir Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakultetas.
Ketinantiems tobulėti siūlomos ir tęstinės studijos. Tęstinio mokymo paslaugas organizuoja Tęstinių studijų institutas, kuriame asmenims siūlomos persikvalifikavimo, kvalifikacijos tobulinimo, savišvietos poreikius tenkinančios studijų programos, taip pat I pakopos programos baigusiems kolegijas. Institute vykdoma ir laipsnio nesuteikianti studijų programa „Pedagogika“ bei neformaliosios studijos (specializacijos moduliai).
Stojančiųjų patogumui vykdomos jungtinės studijų programos su Lietuvos ir kitų šalių aukštosiomis mokyklomis, kurias baigus suteikiamas jungtinis bakalauro / magistro kvalifikacinis laipsnis. Vykdomos 5 jungtinės tarptautinės studijų programos su Čekijos, Lenkijos, Latvijos universitetais. Daugiau kaip pusė studijų programų Lietuvos ir tarptautinių ekspertų įvertintos ir akredituotos maksimaliam laikotarpiui.
Dar daugiau galimybių atveria Šiaulių universiteto pasirašytas memorandumas su Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Klaipėdos universitetais. Remiantis memorandumu, 2016 m. Šiaulių universitetas studijas planuoja vykdyti Kaune ir Vilniuje.
Šiaulių universiteto siekiamybė – sudaryti sąlygas studentams pasirinkti jiems įdomius dalykus, įgyti kuo daugiau tarpdisciplininių žinių, kad studijas baigę absolventai galėtų žymiai sėkmingiau konkuruoti darbo rinkoje, lengviau prisitaikytų prie jos pokyčių. Kad Šiaulių universiteto absolventai studijuodami įgyja reikiamų žinių ir gebėjimų ir išeina puikiai pasirengę profesinei karjerai, rodo jų integracijos į darbo rinką statistika. Absolventų įsidarbinimas po 12 mėnesių nuo magistrantūros studijų baigimo – 83 proc. Lengviausiai įsidarbina fizinių ir technologijos mokslų studijų sričių absolventai, kurie baigia informatikos, optometrijos, informacinių technologijų bei inžinerines studijų programas. Sėkmingai įsidarbina ir socialinius, humanitarinius mokslus baigę Šiaulių universiteto absolventai.
2015 metais Reitingų žurnale pateikti duomenys rodo, kad Šiaulių universitetas pagerino savo pozicijas, vertinant pagal atskiras studijų kryptis. Matematikos studijų sritis iš 7-os pozicijos pakilo į 4-ą, o matematikos studijų programa geriausiai įvertinta iš visų Lietuvos universitetų pagal parengtų mokslinių publikacijų skaičių. Mechanikos inžinerijos studijų kryptis pakilo iš 6-os į 3-ią poziciją, šią programą baigusių absolventų atlyginimai yra vieni didžiausių, lyginant su kitomis vertintomis sritimis. Studijų kokybės vertinimo centras aukščiausiais balais įvertino, lyginant su kitais Lietuvos universitetais, ir viešojo administravimo sritį pagal parengtų mokslinių publikacijų skaičių. Istorijos studijų srities rodikliai prilygsta Vilniaus universiteto tos pačios programos vertinimo rodikliams. Aukštais balais įvertintos ir dailės bei dizaino studijų sritys.
Tarp magistro studijų sričių aukščiausius vertinimus surinko finansų ir vadybos studijų programos. Džiugina ir tai, kad skirtingose apklausose studentai pabrėžia, jog studijos Šiaulių universitete orientuotos į studentą, vertina savo Alma mater kaip puikią psichologinę, draugišką atmosferą kuriančią instituciją.
Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys džiaugiasi parengtų specialistų kompetencijomis ir galimybėmis darbo rinkoje. „Neabejoju specialisto, įgijusio universitetinį išsilavinimą, sėkme darbo rinkoje. Universitete inžinerines ar kitas studijas baigęs absolventas galės kurį laiką dirbti darbuotoju ir žemesnėje grandyje, bet jis turės žymiai didesnes galimybes vėliau tapti skyriaus inžinieriumi nei tas, kurio specializacija buvo siauresnė“, – sako studijų prorektorius ir kviečia drąsiai rinktis studijas Šiaulių universitete.