Šiauliuose verslo ir kultūros institucijų atstovai diskutavo apie miesto kultūrinį potencialą
2024 m. spalio 16 d. Šiaulių istorijos muziejuje įvyko 5-ieji „Kultūros pusryčiai“ Šiauliuose, kuriuos organizavo Šiaulių „Aušros“ muziejus. Susitikimo tema – „Kultūros ir verslo bendrystė. Misija įmanoma“.
„Kultūros pusryčiai“ – šiais metais startavęs renginys, kurio metu susiburia Šiaulių miesto kultūros lauke veikiančios institucijos. Tai puiki proga diskutuoti, kurti bendradarbiavimo projektus, aptarti aktualius klausimus, mokytis iš patirčių, dalintis idėjomis ir kt. Kaskart renginį organizuoja vis kita kultūros institucija, pasirinkdama kultūros lauką dominančią temą.
Vakar susiburti viename iš savo padalinių – Šiaulių istorijos muziejuje – pakvietė Šiaulių „Aušros“ muziejus, pasiūlęs aptarti aktualią temą – kultūros ir verslo bendrystė. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ne tik gausus būrys kultūros institucijų, bet ir verslo, Šiaulių miesto savivaldybės atstovų.
„Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza kalbėjo apie kultūros ir verslo sinergiją, mecenatystę, apžvelgė „Aušros“ muziejaus atvejus: mecenato verslininko Stanislovo Grušo iniciatyva ir lėšomis įrengtą Chaimo Frenkelio vilos rožyną, UAB „Grafų baldai“ paremtą Fotografijos muziejaus parodą „Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija“ ir kt. Valstybinio Šiaulių dramos teatro Rinkodaros ir pardavimų projektų vadovė Dalia Šidiškienė pristatė išsamų pranešimą apie Valstybinio Šiaulių dramos teatro bendradarbiavimą su verslo įmonėmis, aptardama konkrečius rėmimo atvejus.
Atviroje diskusijoje dalyvavo verslo atstovai: verslininkas mecenatas S. Grušas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, UAB „Grafų baldai“ vadovas Žydrūnas Grinius, Šiaulių pramoninkų asociacijos tarybos narė, „Baltijos baldų klasterio“ direktorė ir valdybos pirmininkė Vaiva Macijauskienė, AB „Šiaulių bankas“ Rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė Jurgina Jankauskienė, UAB „Affidea Lietuva“ Šiaurės Lietuvos regiono vadybininkė Rasa Benediktavičienė. Kultūrai diskusijoje atstovavo Šiaulių dailės galerijos direktorė Ernesta Šimkienė, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė, Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius Aurimas Žvinys ir kt.
Renginyje išsakytos mintys, kad būtina ugdyti visuomenės intelektą nuo mažiausiųjų visuomenės narių iki suaugusiųjų. Tą gali padaryti kultūra, į kurią reikia investuoti. Įmonių atstovai pabrėžė, kad verslas pasirengęs investuoti į inovatyvias ilgalaikes kultūrines strategijas, kurios daro įtaką visuomenei, prisideda prie verslo įvaizdžio gerinimo. Remiami kultūros projektai turi atliepti socialiai atsakingo verslo poreikius. Svarstyta apie bendradarbiavimo formas, atnešančias naudą tiek vartotojui, tiek bendradarbiaujančioms kultūros ir verslo institucijoms. Vieningai sutarta, kad kultūra yra vienas iš būdų gerinti įmonių darbuotojų psichologinę sveikatą. Savivaldybės atstovai plačiau pakomentavo, kokias nuolaidas Savivaldybė gali sutekti verslui, remiančiam kultūrą.
Įvykę „Kultūros pusryčiai“ akivaizdžiai pademonstravo sėkmingą verslo ir kultūros įstaigos bendradarbiavimo pavyzdį – kava ir užkandžiais pasirūpino restoranas „Bleu de Frenkel“, stalus puošė gelių ir dovanų salono „Dabija“ sukurtos puokštės. Renginys vyko Šiaulių „Aušros“ muziejaus pastangomis renovuotame muziejaus padalinyje Šiaulių istorijos muziejuje. Renginio dalyviai buvo pakviesti į ekskursijas muziejaus ekspozicijose.