Šilališkių sėkmė ES jaunųjų mokslininkų konkurse
Kaip ir kasmet, pavasarį, Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas Vilniuje suburia gabiausius tiriamuosius darbus atliekančius mokinius. Balandžio 13-14 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko darbų pristatymas. Konkursui savo darbus pateikė 61 mokinys iš visos Lietuvos. Džiugu, jog tarp pakviestųjų buvo ir trys Šilalės rajono mokiniai. Tai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos abiturientas Modestas Gudauskas, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos vienuoliktokė Gabrielė Dzindzelietaitė ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos aštuntokė Emilija Pociūtė.
Kompetentinga mokslininkų komisija, kuriai vadovavo Vilniaus universiteto prof. dr. Vladas Vansevičius, vertino darbų originalumą, moksliškumą, profesionalumą ir kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, savarankiškumą, darbų tęstinumą ir vizualinį pateikimą bei gebėjimą diskutuoti su komisijos nariais. Mokiniai dvi dienas bendravo su vertinimo komisija, mokytojais pristatydami ir apgindami savo darbus.
Džiugu, jog tarp trijų geriausiai įvertintų darbų pateko ir šilališkio Modesto Gudausko parengtas darbas „Acetobacteraceae šeimos bakterijos, gaminančios biopolimerus“. (Mokytoja – Zita Gudauskienė, darbo vadovė – Rūta Stanislauskienė). Kaip teigė darbo autorius, šio darbo idėja kilo norint pakeisti iš neatsinaujinančių gamtos šaltinių (naftos) gaminamus produktus, pavyzdžiui plastiką, labai panašiais ir net pranašesniais biopolimerais, pasižyminčiais įprastiems plastikams būdingomis savybėmis. Darbo tikslas – sukonstruoti bakterijas, gaminančias celiuliozę ir polihidroksibutiratą, kurie galėtų būti panaudojami naujų pluoštų gavybai. Modestas Gudauskas, laimėjęs I laipsnio diplomą bei aukso medalį atstovaus Lietuvai Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, kuris vyks rugsėjo 15–20 d. Briuselyje.
Garbinga antroji vieta, II laipsnio diplomas ir sidabro medalis atiteko Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos vienuoliktokei Gabrielei Dzindzelietaitei už pristatytą darbą „Skirtingų dantų pastų poveikio gyvoms ląstelėms tyrimas“. (Mokytoja – Virginija Ačienė, darbo vadovė – Grita Skujienė).
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos aštuntokė Emilija Pociūtė pristatė darbą „Pajūrio miestelio senųjų kapinių vardai, pavardės ir kiti užrašai“ (mokytoja – Irena Tverijonienė), sėkmingai jį apgynė ir buvo apdovanota ŠMM Pagyrimo raštu.
Organizatoriai pasirūpino dalyvių ir mokytojų užimtumu. Mokiniai turėjo puikią galimybę aplankyti Nacionalinį fizinių ir technologijų bei Jungtinį gyvybės mokslų centrus. Mokytojams tuo metu buvo surengta ekskursija į Nacionalinio dramos teatro užkulisius.
Laureatui Modestu Gudauskui linkime kuo didžiausios sėkmės Briuselyje! Tegul jo ir kitų dalyvių kruopštus darbas ir noras nuveikti kažką gražaus ir prasmingo įkvepia kuo daugiau rajono mokinių rimtiems atradimams.