„Šilko“ katilinėje užkurtas naujasis biokuro katilas
Trečiadienį „Šilko“ katilinėje paleistas antras biokuru kūrenamas 8 MW vandens šildymo katilas bei bendras 4 MW kondensacinis ekonomaizeris. Prieš gaunant leidimą iš Valstybinės energetikos inspekcijos ateinančias dvi savaites naujasis katilas išbandomas ir tuo pačiu gamins šilumos energiją.
Po „Šilko“ katilinės rekonstrukcijos bendra biokuro katilų galia sudarys 22 MW. Šiais įrenginiais bus galima pagaminti iki 10 proc. viso Kauno integruotame tinkle suvartojamo šilumos kiekio.
„Įkeliant naująjį katilą į jau stovintį pastatą prireikė nemažai inžinerinių sugebėjimų ir kūrybos, bet tuo pačiu buvo sutaupytos lėšos, kadangi nereikėjo statyti naujos biokuro katilinės plyname lauke. Pati „Šilko“ katilinė gali patenkinti apie 10 proc. miesto šilumos poreikio. Šiuo metu biokuro kaina yra trimis kartais mažesnė nei gamtinių dujų“, – akcentavo bendrovės „Kauno energija“ valdybos pirmininkas Valdas Lukoševičius.
Skaičiuojama, jog pastačius ir pradėjus eksploatuoti naujas „Kauno energijos“ biokuro katilines, šilumos, pagaminamos iš biokuro, dalis Kaune šildymo sezono metu padidės iki 70-80 proc. Tai reiškia, kad jei ženkliai nepasikeis kuro kainos, kauniečiai už šilumą mokės dar mažiau. Lyginant su 2013 metų sausio mėnesiu, kai šilumos kaina buvo 8,42 euro cento (29,06 cento) už kilovatvalandę (be PVM), ji bus mažesnė 30-40 proc.
„Po maždaug savaitės pradės veikti „Inkaro“ biokuro katilas, o šį mėnesį paleisime ir Petrašiūnų elektrinės katilinėje pradėsiantį savo darbą biokuro katilą“, – pabrėžė bendrovės „Kauno energija“ direktorius Rimantas Bakas.
„Naujieji biokuro katilai prisidės prie dar didesnės konkurencijos šilumos ūkyje užtikrinimo. Džiaugiuosi, jog 2012 metais pradėta pertvarka, kuomet bendrovėje „Kauno energija“ buvo pakeista stebėtojų taryba bei valdyba, jau duoda realių rezultatų, ir dabar matome naudą, kuria junta visi šilumos vartotojai“, – prieš užkuriant naująjį „Šilko“ biokuro katilą kalbėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas, einantis bendrovės „Kauno energija“ Stebėtojų tarybos pirmininko pareigas.
„Vilniečiai manęs klausinėja, kaip jūs Kaune sugebėjote taip gerai sureguliuoti šilumos ūkį. Iš tiesų Kauną galima rodyti kaip pavyzdį kitoms šalies savivaldybėms, kaip konkurencija šilumos ūkyje, nuosavų šilumos šaltinių skaičiaus didinimas gali atpiginti šilumos kainą vartotojams“, – kalbėjo Kauno miesto tarybos narys Gediminas Žukauskas.
„Svarbiausia, jog realią ir apčiuopiamą naudą pajus visi šilumos vartotojai. Naujasis biokuro katilas dar ženkliau prisidės prie pingančios šilumos energijos“, – pabrėžė Kauno miesto tarybos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.
Antrasis katilas „Šilko“ katilinėje pastatytas įgyvendinant ES ir bendrovės „Kauno energija“ lėšomis finansuojamą projektą „Šilko katilinės rekonstravimas, keičiant naudojamą kurą į biokurą“. Projekto vertė siekia 2,31 mln. eurų (7,98 mln. litų).