Šlapynės įrengimo procese talkino ir Kėdainių rajono bendruomenė
Spalio 28 dieną Gudžiūnų seniūnijoje netoli Terespolio buvo suorganizuota talka Kėdainių rajono gyventojams, norėjusiems prisidėti prie šlapynės įrengimo proceso.
Džiugu, kad Kėdainių rajono bendruomenė neliko abejinga ir aktyviai domėjosi šlapynės įrengimo procesu, taip atiduodama duoklę gamtai. Talkoje dalyvavo apie dešimt Kėdainių rajono gyventojų. Dalyviai sodino vandens augmeniją šlapynėje, vykdė augmenijos sodinimo parengiamuosius darbus, kitus smulkius darbus.
Šlapynė – sausumos teritorija, kuri didžiąją metų dalį būna persunkta drėgme. Jos įrengimas – priemonė, skirta mažinti vandens taršą iš pasklidųjų žemės ūkio taršos šaltinių.
Įrengus šlapynę bus vertinamas nešmenų, azoto ir fosforo sulaikymas, šlapynės poveikis Stabės upelio vandens kokybei ir hidrologiniam režimui, floros ir faunos rūšinės sudėties ir gausos pokyčiai.
Pasklidoji tarša – tai tarša, daugiausiai susidaranti iš žemės ūkio veiklos. Į dirvožemį su gyvulių mėšlu ir mineralinėmis trąšomis patenka įvairios organinės medžiagos, azotas ir fosforo junginiai, kurie vėliau užteršia vidaus vandenis ir Baltijos jūrą.
Šlapynės įrengimas yra viena Aplinkos apsaugos agentūros įgyvendinamo projekto „Jūros ir vidaus vandenų valdymo stiprinimas – II dalis“ (projekto kodas EEE-LT02-AM-TF-01-002) dalių. Projektas įgyvendinamas pagal 2009 – 2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo LT02 programą „Integruotas jūros ir vidaus vandenų valdymas“.
Pasklidosios vandens taršos mažinimo priemonių įrengimo bandomajame baseine sutartis pasirašyta su UAB „Aplinkos inžinierių grupė“.
Dėkojame talkos dalyviams.