Garliavos bibliotekoje praskleistas slėpiningų viduramžių šydas
Ką pamatytume, persikėlę į Mindaugo laikų Lietuvą? Koks buvo kasdienis lietuvių gyvenimas XIII amžiuje ir kaip čia nutiko, kad Vytauto sesuo ištekėjo už vyskupo? Į šiuos ir daug kitų klausimų saulėtą kovo 23 d. pavakarę gausiai susirinkusiai Garliavos bendruomenei atsakė Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjęs žurnalistas, istorikas, kultūros antropologas Virginijus Savukynas, pristatydamas savo naują knygą „Istorijos detektyvai. Viduramžiai. Nuo galvų kapojimo iki meilės intrigų“.
Ši knyga – jau antrasis autoriaus, labiau žinomo iš televizijos ekranų, istorinis veikalas. Itin didelio populiarumo sulaukusi pirmoji V. Savukyno knyga „Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII-XIX amžiaus Lietuvoje“, išleista 2012 metais, bibliotekos knygų lentynose ilgai neužsibūna.
Pristatydamas savo naująją knygą autorius teigė, jog ši knyga – kitokia, nes ji skirta ne specialistams, o daug platesniam skaitytojų ratui. „Tai – ne vadovėlis, o detektyvas“, – sakė V.Savukynas. Jei tai būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių. Virginijus Savukynas knygoje atskleidžia visai kitokią XIII–XIV a. Lietuvą, nei esame įpratę įsivaizduoti.
Papasakojęs karaliaus Mindaugo ir jo žmonos Mortos meilės istoriją, prilygstančią istorinės muilo operos scenarijui, ir kitų įdomių faktų apie istorines asmenybes, autorius noriai bendravo su auditorija, kvietė diskutuoti ir atsakyti į viduramžių istoriją nagrinėjančius klausimus. Teisingiausiai atsakiusiems autorius padovanojo savo knygą su autografu.
Šis susitikimas – tai Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos nuo šių metų vasario mėnesio įgyvendinamo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo projekto „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“ rezultatas.
Organizuodami susitikimus ir diskusijas su įvairių mokslo šakų literatūros autoriais ir kviesdami Kauno rajono gyventojus į jų knygų pristatymus, skatiname naujas skaitymo aktyvumo formas.
Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Kauno rajono miestelių ir kaimų bendruomenių narius kviesime dalyvauti pristatytų knygų žinių mūšiuose.