Smalsius japonus traukia Lietuvos kaimas
Netrukus japonų turistai turės daugiau galimybių pasižvalgyti po pakaunės miestelius, kaimo turizmo sodybas, susipažinti su senaisiais amatais, pasimėgauti gamtos ramybe, paragauti lietuviško skilandžio, naminės giros – Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras jiems baigia rengti specialų maršrutą.
Kol kas didžioji dalis japonų Lietuvoje žino vieną objektą – buvusią legendinio ambasadoriaus Chiunes Sugiharos rezidenciją Kaune, Vaižganto gatvėje. Čia jie atvyksta dažniausiai tik pusdieniui.
„Japonams trūksta informacijos apie Lietuvą, todėl bendradarbiavimas savivaldos lygmeniu yra labai svarbus“, – kalbėjo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda antradienį Raudondvario dvare vykusiame Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje.
Ambasadorius per trejus metus aplankė visas 60 mūsų šalies savivaldybes ir stengiasi paskleisti kuo daugiau informacijos apie Lietuvą. Ypač dažnai T. Shigeeda svečiuojasi Kaune ir Kauno rajone. „Neseniai dalyvavau Kauno maratone ir užėmiau pirmą vietą… iš antro galo. Tačiau esu labai patenkintas, nes užmezgiau daug naudingų pažinčių“, – šypsojosi ambasadorius.
Jis pastebėjo, kad japonai domisi lietuviškais sūriais, medumi, vištiena, jiems smalsu kaip atrodo mūsų kaimas, gamta, paveldas.
Lietuvą kasmet aplanko daugiau kaip 20 tūkstančių japonų, kurie laikomi dėmesingiausiais pasaulyje turistais. T. Shigeeda norėtų, kad šis skaičius būtų kelis kartus didesnis. „Mano artimiausias tikslas – visose Lietuvos savivaldybėse metams ar dviem apgyvendinti 60 jaunų japonų, o 60 lietuvių išvyktų pagyventi į Japoniją. Išmokę kalbą ir pažinę vietos kultūrą jie taptų puikiais komunikatoriais, galėsiančiais stiprinti abiejų šalių ryšius“, – Kauno regiono merams kalbėjo Japonijos ambasadorius.
Ch. Shigeeda pastebėjo, kad lietuviai ir japonai turi daug panašumų. „Mūsų tautoms būdingas specifinis santykis su gamta, meilė savo tėvynei, darbštumas ir gražus elgesys su kitu žmogumi. Lietuviai man dar asocijuojasi su švara, tvarka ir kūrybiškumu“, – tvirtino diplomatas.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas informavo ambasadorių, kad Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras baigia rengti specialų maršrutą japonų turistams. Jame siūloma aplankyti Kauno marių regioninį parką, Juozapo Liekio technikos muziejų Bernatoniuose, susipažinti su tradiciniai amatais, pernakvoti kaimo turizmo sodyboje, degustuoti lietuvišką maistą.
Japonus galėtų sudominti ir vis gražėjantis Birštono kurortas, Kaišiadorių rajone įsikūręs Lietuvos liaudies buities muziejus, kiti objektai.
Ateinantį rugsėjį į Kauno rajoną planuoja atvykti japonų choras, kuris „Rudens sambarių“ šventėje ketina lietuviškai sugiedoti Juozo Naujalio „Lietuva, brangi“.