Aptartos tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės rengiant Kultūros, Švietimo ir mokslo programos veiksmų planą
Sausio 31 d. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Seimo Kultūros ir Švietimo ir mokslo komitetų pirmininkais, aptarė horizontalaus, tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes siekiant aktyvesnio visuomenės dalyvavimo kultūrinėje veikloje.
Susitikimo metu aptarta Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijų tarpinstitucinio veiklos plano rengimo principai, siekiant aktyvesnio visuomenės kūrybingumo skatinimo integruojant kultūros ir meno veiklas. Svarstyta valstybės Šimtmečio parengiamieji veiksmai, muziejų nemokamo lankymo skatinimo iniciatyvos moksleiviams ir kitiems socialinėje atskirtyje esantiems piliečiams įgyvendinimo alternatyvos, kurios tiesiogiai susijusios su rengiamu Vyriausybės programos veiksmų planu.
Pasak kultūros ministrės, siekiant įtvirtinti kultūrą kaip strateginį valstybės prioritetą, būtinas glaudus Kultūros ir Švietimo ministerijų bendradarbiavimas, koordinacija įgyvendinant bendrus projektus, ypač tai svarbu ruošiantis valstybės Šimtmečiui.
„Ruošiantis valstybės Šimtmečio minėjimui turime užtikrinti, kad tarpinstitucinės iniciatyvos ir projektai įtrauktų kuo platesnes visuomenės grupes, būtų efektyviai panaudota turima infrastruktūra ir valstybės resursai, visuomenė galėtų džiaugtis kokybiškais ir patraukliais kultūriniais projektais, o menininkams ir kūrėjams būtų sudarytos reikiamos sąlygos jų kūrybiniai raiškai. Kultūra turi būti prieinama visiems“, – pabrėžė L. Ruokytė Jonsson.
Seimo Kultūros komiteto pirmininkas R. Karbauskis pabrėžė regionuose esančių mokyklų svarbą įtraukiant jas į tarpkultūrinio bendradarbiavimo programas, didinant kultūros prieinamumą regionuose. Pasak R. Karbauskio, regionuose esančias mokyklas reikėtų paskatinti aktyviau dalyvauti įgyvendinant bendrus projektus su užsienio šalių mokyklomis. Lietuvoje esančios užsienio šalių diplomatinės atstovybės galėtų tarpininkauti įgyvendinant tokius dvišalius švietimo ir kultūros projektus.
Sutarta reguliariai rengti bendrus Kultūros ir Švietimo ministrių susitikimus su Seimo Kultūros ir Švietimo komiteto pirmininkais. Susitikimų metu bus aptariama bendrai įgyvendinami strateginiai projektai ir jų pažanga, naujos iniciatyvos ir svarbiausi sprendimai siekiant aktyvesnio visuomenės dalyvavimo kultūrinėje veikloje, didinant kultūros prieinamumą regionuose.