Socialinės rizikos asmenų namuose įrengti dūmų detektoriai
Druskininkų savivaldybės lėšomis šaltojo sezono pradžioje net 34-ių socialinės rizikos asmenų namuose įrengti dūmų detektoriai, padėsiantys užtikrinti gyventojų saugumą gaisro atveju. Detektoriai sumontuoti tęsiant respublikinę prevencinę akciją „Kai žinau – namie saugiau“. Dar vasaros pradžioje Druskininkų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu Druskininkų savivaldybės administracijos vyriausiuoju specialistu civilinei saugai Albinu Žaliaduoniu ir Socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais aplankė visas savivaldybės socialinės rizikos šeimas, patarė kaip apsaugoti save ir artimuosius nuo gaisro, kaip elgtis gaisro atveju, atkreipė dėmesį į didžiausios rizikos šaltinius būste. Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės teigimu, prevencijos priemonės yra būtinos norint užkirsti kelią nelaimėms. „Šaltuoju metų sezonu gaisrų pavojus didėja, todėl dūmų detektoriai padės užtikrinti ir žmonių, kurių namuose jie sumontuoti, ir tų žmonių kaimynų saugumą. Raginu gyventojus būti atsakingais, pasirūpinti saugiu būsto apšildymu ir laikytis visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Tokiu būdu bus galima užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms“, – sakė V. Jurgelevičienė.
Kaip po apsilankymo socialinės rizikos asmenų namuose teigė socialinė darbuotoja Kristina Kašinskienė, socialinės rizikos šeimos įeina ir į gaisrų bei kitų nelaimingų atsitikimų buityje padidintos rizikos zoną. Taip yra dėl to, kad namuose, kur piktnaudžiaujama alkoholiu ar kitomis svaigiosiomis medžiagomis, suaugusieji dažnai praranda budrumą, vaikai paliekami be deramos priežiūros. Neretai tokiose šeimose yra rūkoma gyvenamosiose patalpose, tai irgi kelia papildomų grėsmių. Skurstančios ir ypač priklausomybių turinčios šeimos dažnai nekreipia dėmesio į blogai veikiančius elektros prietaisus, šildymo ir kūrenimo šaltinių būklę.
Siekiant padėti socialinės rizikos asmenims tinkamai pasiruošti šaltajam sezonui Druskininkų savivaldybėje bendrų reidų ir prevencinių priemonių kasmet imasi savivaldybės atstovai, socialiniai darbuotojai, seniūnai ir seniūnaičiai, ugniagesiai gelbėtojai ir policijos pareigūnai.