Sostinėje atsivers neįprasta keramikos meno erdvė
Spalio 19 d. 10.30 val. vilniečiams ir sostinės svečiams bus pristatyta tarptautinė iniciatyva ‒ keramikos plytelių siena „Pasaulis ‒ Vilniuje“. Meninė instaliacija iš viso pasaulio papuoš Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriaus pastato prieigas. Ant Vilniaus senamiestyje esančio pastato Pamėnkalnio gatvėje 11 siekiama sukurti akį traukiančią erdvę, kurioje praeiviai galėtų ne tik pasigrožėti keramikos dirbiniais, bet ir įsiamžinti neįprastame fone.
Keramikos plytelių sieną sudarys 234 meno kūrinių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš įvairių pasaulio šalių: Kinijos, Turkijos, Portugalijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Serbijos, Suomijos ir t. t. Autoriai ‒ Lietuvos ir kitų šalių formalaus ir neformalaus švietimo įstaigų mokiniai, laisvi menininkai ir kūrėjai.
Idėja pakviesti keramikos entuziastus ir menininkus dovanoti savo kūrybos darbus bei drauge sukurti ypatingą erdvę Vilniaus senamiestyje prieš dvejus metus kilo Lietuvos dailininkų sąjungos nariui, profesionaliam keramikui, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokytojui Valdui Pukevičiui.
Projekto sumanytojas pasakoja, kad mintis jau kurį laiką sklandė ore, o jos išpildymas buvo sukurtas organiškai. „Dirbdamas su dailiųjų keramikos dirbinių gamintojo specialybės mokiniais dėstau jiems formavimą iš molio plokščių. Užsiėmimų metu gimsta keramikos pano – reljefiniai paveikslai iš nedidelių keramikos plytelių. Ilgainiui pano formatai vis didėjo ir kūrybiniai darbai tapo masyvesni ir įspūdingesni. Mozaikos kaip viešos meninės instaliacijos idėja nėra unikali ‒ pats esu menininkas ir man teko siųsti savo darbus į Turkiją ‒, tačiau Lietuvoje nieko panašaus nesu matęs.“
V. Pukevičius džiaugiasi, kad iniciatyva neplanuotai, tačiau tapo dovana Lietuvai šimtmečio proga. „Paskelbus kvietimą prisidėti prie iniciatyvos sulaukėme didelio susidomėjimo ‒ gaila, kad kol kas negalime eksponuoti visos gausybės darbų, atrinkome kelis šimtus įspūdingiausių, tačiau idėją plėtosime ir eksponatus viešai vilniečiai ir sostinės svečiai galės išvysti. Man be galo malonu, kad dar nė nebaigus keramikos plytelių sienos parengimo darbų, į greta esančias mokymo centro keramikos dirbtuves vis užsuka susižavėję praeiviai, šeimos su vaikais, smalsuoliai, besidomintys keramikos menu. Tokia ir yra šios iniciatyvos prasmė ‒ dalintis keramikos grožiu, džiuginti ir stebinti. O tai, kad ši kūryba atkeliavo iš viso pasaulio, manau, yra puiki dovana Lietuvai,“ ‒ pasakoja keramikos mokytojas.