Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pasitinkant…
Etninės kultūros globos taryba sveikina kalbos vartotojus, informacijos skleidėjus, knygų ir spaudos leidėjus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena (gegužės 7 d.) ir linki neužmiršti istorinio periodo (1864–1904 m.) lietuviško žodžio saugotojų bei toliau aktyviai skleisti geras žinias apie šių dienų istorinius ir etnokultūrinius įvykius.
Pasinaudodami proga norime pasidžiaugti Etninės kultūros globos tarybos prašymu atlikto tyrimo (dr. T. Petreikis ,,Etnografinių regionų metų žinių sklaida informacinėje erdvėje“) išvadomis ir pastebėjimais. Šio tyrimo duomenimis įvairiose žiniasklaidos priemonėse buvo paviešinta apie 437 Etnografinių regionų metams dedikuotų renginių, taip pat papildomai suorganizuoti daugiau nei 242 neplanuoti Etnografinių regionų metams skirti renginiai. Pagal minėto autoriaus įžvalgas ,,daugelis renginių rengėjų pirmiausia sugebėjo visuomenei pateikti reikiamą informaciją įvairaus turinio interneto svetainėse (320 renginių), vėliau periodinėje spaudoje (261) ir interneto dienraščiuose (223). Mažiau dėmesio skirta socialinėms medijoms (127), retai sugebėta pritraukti televizijos“. Etnografinių regionų metams buvo skirti šie leidiniai: Aurelijos Papievienės sudarytas rinkinys Esam zanavykai (Meno žvaigždė), Fotografijų ir dailės darbų parodos katalogas (Utenos Indra), Kauno kolegijos, Justino Vienožinskio menų fakulteto ir Lietuvos dailės ugdytojų draugijos surengto V ex librio konkurso „Mokytojas ir mokinys“ katalogas Lietuvos etnografinis regioninis savitumas knygos ženkle (Kauno kolegijos Leidybos centras), Lietuvos etnografiniai regionai (Terra Publicum).
Periodinius leidinius būtų galima laikyti vienais iš svarbiausių Etnografinių regionų metų renginių platintojų: „Mūsų žodis“ (Skuodas), „Gimtoji žemė“ (Ukmergė), „Gyvenimas“ (Prienai), „Atspindžiai“ (Kaišiadorys), „Kaišiadorių aidai“ (Kaišiadorys) ir kitos redakcijos bei dienraščiai.
Nemažai prie Etnografinių regionų metų populiarinimo prisidėjo Lietuvos televizija, o regioninės televizijos dažniausiai skelbdavo informaciją su jų regione organizuojamais renginiais.
Prie renginių platinimo ir viešinimo aktyviai prisidėjo tokie internetiniai dienraščiai kaip Regionunaujienos.lt ir Alkas.lt, kurie bendradarbiaudami su Etninės kultūros globos taryba, informavo visuomenę apie vykdomą veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tarp populiariausių regioninių informacinių svetainių, kurios aktyviausiai platino Etnografinių regionų metų informaciją buvo šios: „Šiaulių kraštas“ (Šiauliai), „Kauno diena“ (Kaunas), „Šiaulių naujienos“ (Šiauliai), „Naujasis Gėlupis“ (Prienai ir Birštonas), „Šilutės naujienos“ (Šilutė), „Žemaitis“ (Plungė).
Etninės kultūros globos taryba džiaugiasi glaudžiu spaudos ir televizijos bendradarbiavimu, taip pat dėkoja visiems prisidėjusiems prie informacijos sklaidos apie 2015-ųjų Etnografinių regionų metų renginius ir etnokultūrinę veiklą. Tikimės spaudos ir žiniasklaidos didesnio dėmesio ir kitiems etnokultūrinės tematikos įvykiams ir reiškiniams (Tautinio kostiumo (2017 m.), Piliakalnių (2017 m.), Lietuvos šimtmečio sukakties (2018 m.) metais.