Specialistai pataria, kaip pasiruošti dviračių sezonui
Šiltėjant orams ir bundant pavasariui, pastebimas didesnis žmonių sujudimas. Dauguma jau mėgaujasi atnaujintais dviračių taikais, tačiau, jei esate tas žmogus, kurio dviratis vis dar slepiasi sandėliuke, verta žinoti, kaip pasirūpinti savo dvirate transporto priemone ir savo kūnu, kad saugiai galėtumėte pradėti sezoną.
Kauno miesto savivaldybės biuro specialistė kalbino dviračių parduotuvės „MyBike“ direktorių Aistį Baroną apie tai, kaip tinkamai paruošti dviratį pavasario sezonui.
Pirmiausia – švara
Jei po paskutiniojo važiavimo nepasirūpinote, kad dviratis būtų švarus, dabar teks paplušėti. Švara užtikrina, kad dviračio dalys ir pats dviratis tarnautų jums ilgiau. Dviratį patartina valyti sausu ar drėgnu skudurėliu, minkštu šepetėliu. Jokiu būdu nenaudoti metalinių šepetėlių ar kitų aštrių daiktų, kad nepažeistumėte dalių ar nesubraižytumėte dviračio.
Patikrinkite „judančias dalis“
„Pirmiausia turi būti apžiūrimi grandinė, žvaigždynai bei perjungėjai. Purvu apsinešusią grandinę reikia išplauti, nusausinti bei sutepti specialiu grandinės tepalu. Prižiūrėta grandinė reiškia ilgaamžiškesnes kitas su ja susijusias dalis, tokias kaip žvaigždynai. Tinkamai sutvarkius grandinę sumažėja nemalonių garsų, taip pat sklandžiau veikia pavarų perjungimas“ – teigia A. Baronas.
Apžiūrėkite pagrindines jungiamąsias dalis
Įsitikinkite ar visi varžtai tvirtai priveržti, ar nėra atsilaisvinusių detalių, ar ratai sukasi laisvai, nėra susilankstę, ar pavaras pavyksta perjungti sklandžiai.
Pripūskite padangas ir patikrinkite stabdžius
Svarbu stabdžius patikrinti dar prieš pirmąjį važiavimą, kad nekiltų jokių netikėtumų, o juo labiau nelaimingų atsitikimų. Apžiūrėkite stabdžių kaladėles, įvertinkite, ar jos nėra susidėvėjusios, ar nesitrina į ratlankį, ar nesurūdiję trosai.
UAB „MyBike“ direktorius Aistis Baronas tai pat pataria pasikonsultuoti su specialistais dėl dviračio dalių nustatymo pagal jūsų kūno sudėjimą ir kitus duomenis, kad būtų užtikrinta patogi ir saugi sėdėsena.
Tinkamai sureguliavus dviračio parametrus svarbu nepamiršti ir savo organizmo. Visuomenės sveikatos specialistai primena atidžiai sekti savo kūno pokyčius ir signalus važiavimo metu. Prieš sėdant ant dviračio rekomenduojama atlikti apšilimą, tempimo pratimus. Pirmieji važiavimai po ilgo laiko mažos fizinės apkrovos turėtų būti ne itin ilgai trunkantys, patariama rinktis trumpesnius atstumus. Jeigu planuojate ilgesnių distancijų keliones, kai dviračio pedalus teks minti tris ar daugiau valandų, patariama iki išvykos porą valandų nevalgyti arba rinktis „lengvesnius produktus“ (pvz. daug angliavandenių turinčius vaisius). Prieš kelionę pasirūpinkite saugumo priemonėmis: patikrinkite, ar veikia priekinė ir galinė šviesos, ar visi atšvaitai vietoje, ar nenusitrynusi liemenė. Šalmas – svarbiausia apsaugos priemonė, nes griūnant galva yra pati jautriausia ir mažiausiai apsaugota jūsų kūno vieta.
Važiavimas dviračiu prisideda prie aplinkos taršos mažinimo, teikia naudą žmonių sveikatai, todėl specialistai ragina kuo greičiau patikrinti dviračius ir pradėti planuoti artimiausią kelionę.