Startuoja naujas Jaunimo garantijų iniciatyvų etapas
Jaunimo garantijų iniciatyvos – tai naujas kovos su jaunimo nedarbu būdas, kuriuo užtikrinama, kad visi jaunesni kaip 25 metų gyventojai – nesvarbu, ar jie užsiregistravę užimtumo tarnybose, ar ne – gautų kokybišką konkretų pasiūlymą per 4 mėnesius nuo mokyklos baigimo arba darbo netekimo.
Tai turėtų būti kokybiškas darbo, gamybinės praktikos, stažuotės arba tolesnio mokymosi pasiūlymas, pritaikytas prie individualių poreikių ir padėties.
Jaunimo garantijų principą ES šalys patvirtino 2013 m. balandžio mėnesį.
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. A1-125, įgyvendina programos Nr. 1.2. „Užimtumo didinimas“ priemonę „Įgyvendinti jaunimo garantijų iniciatyvą ir kitas jaunimo užimtumą skatinančias programas“.
Siekiant Lietuvoje kokybiškai įgyvendinti Jaunimo garantijų iniciatyvą, yra skelbiamas konkursas partnerių, galinčių dirbti su neaktyviais nedirbančiais, nesimokančiais ir mokymuose nedalyvaujančiais jaunais žmonėmis (toliau – NEET) regionuose, kurie kiekvienam NEET per 4 mėnesius nuo iškritimo iš švietimo sistemos ar darbo rinkos suteiktų pirminės intervencijos paslaugas, kurios aprašytos Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. rugpjūčio 19 d. įsakymu Nr. A1-416 „Dėl Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo tvarkos aprašo“. Užtikrinant ir NEET atsiradimo prevenciją, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbia atranką.
Smulkesnė informacija apie vykdomą atranką http://www.jrd.lt/partneriu-
Nacionalinė jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, kurios valdybos narė yra ir Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, yra projekto „Jaunimo profesinių, socialinių ir verslumo kompetencijų stiprinimas jaunų bedarbių tarpe“, partnerė. Dešimt jaunų žmonių iš Plungės dalyvauja projekte ir atlieka savanoriškos veiklos praktiką savivaldybėse (200 val.). Projektą finansuoja Europos Sąjungos fondo agentūra ir Švietimo ir mokslo ministerija.
Projektą įgyvendina VšĮ „Darnaus vystymo projektai“.