Startuolių išgyvenimo pagrindai – kaip atrasti savo vietą verslo pasaulyje?
Šiandien startuoliams užgimti nebeužtenka garažinės aplinkos – tokias legendomis apipintas istorijas pradėjusių didžiųjų korporacijų ir Silicio laimės kūdikių era transformavosi į naujuosius entreprenerių laikus. Entreprenerystė, verslo vystymas ir auginimas tapo atskira profesija arba, tiksliau, amatu, kuriam nuolat reikalinga atnaujinti žinias ir tobulintis pas geriausius meistrus. Kauno mokslo ir technologijų parko verslumo paslaugų ekspertai susipažino su Silicio slėnio startuolių modeliais ir išmoktomis verslo vystytojų pamokomis lapkričio pabaigoje vykusiame „Grand Founders Day Vilnius“ renginyje.
„Silicio slėnio startuolių modelis yra orientuotas į verslo plėtros spartą arba kitaip – kaip greitai tau pavyks įsukti verslą didelėje rinkoje, kur produktų ir paslaugų pasiūla milžiniška. Čia atsiranda visos galimybės būti tarp tų, kurie turi ryšių ir kontaktų tinklą, gali supažindinti ir su technologijų kūrėjais, rizikos kapitalo fondais ar korporacijomis, kurioms galbūt esi įdomus. Nors daugelį apima neviltis svarstant nuo ko pradėti tokias pažintis, tiesa ta, kad tinkamai atlikus namų darbus ir pasiruošus, viskas yra įmanoma, ypač aplikavus į verslo akceleravimo programą“, – sako mokymuose dalyvavęs Kauno MTP inovacijų ir verslumo departamento vadovas Paulius Nezabitauskas.
Apie tai, kokį tokį svarbų vaidmenį atlieka tinkamas komandos formavimas ir darbas su ja, pristatė inovatyvių verslų akceleratoriaus „Startup Highway“ įkūrėjas Rokas Tamošiūnas. Pranešėjas pabrėžė, kad komanda yra sėkmę „prisišaukiantis“ komponentas, todėl tokie populiarūs mitai kaip nekurti komandos iš toje pačioje terpėje esančių žmonių, draugų, bendrakursių iš tiesų padeda savo verslą vystyti efektyviau. „Nepamirškite ir to, kad jaunystė nėra inovacijų kūrimo garantas “, – pabrėžia R. Tamošiūnas.
Renginyje patirtimi dalijosi milijonines investicijas platformoje „Kickstarter“ savo klientams pritraukęs Adomas Baltagalvis, „M360.lt“ redaktorė Jūratė Žuolytė, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laursas ir kiti patyrę mokymosi ekspertai dalinosi įžvalgomis apie sėkmingos komandos formavimą, verslo komunikaciją, investicijų pritraukimą ir galimybes dalyvaujant verslo akceleravimo programoje.
Kauno mokslo ir technologijų parkas prisijungė prie „Interreg Europe“ programos projekto „Fast Forward Europe (FFWD EUROPE)“. Kartu su projekto partneriais iš Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos ir kitų šalių lietuviai perims Europos investuotojų, entreprenerių ir verslo plėtros politikos konsultantų patirtį. Projekto koordinatoriai, Normandijos plėtros agentūra, numato 2018-aisiais pristatyti Akceleravimo programų reguliavimo planą, padedantį pritaikyti geriausias patirtis akceleratorius plėtojančioms organizacijoms.
Projektas „Fast Forward Europe (FFWD EUROPE)“, Nr. PGI02042, įgyvendinamas Europos regioninės plėtros fondo ir Interreg Europe programos 2014-2020 pagalba. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį ir Interreg Europe programos vadovybė negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateiktos informacijos panaudojimą.