Stelmužės ąžuolą ,,užauginome“ Druskininkuose – ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje
Balandžio 27 d. Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje įvyko respublikinio mokinių miniatiūrų konkurso „Stelmužės ąžuolo paslaptis…“ baigiamasis renginys – laureatų apdovanojimai. Konkurso idėja atsirado tuomet, kai įgyvendindami gamtosauginio – ekologinio ugdymo kryptį planavome būsimuosius renginius – akis tuomet kliudė straipsnį apie Tautos metų medį. Juo buvo išrinktas Zarasų rajone augantis Lietuvos miškų galiūnas Stelmužės ąžuolas, kuris šįmet dalyvavo ir Europos metų medžio rinkimuose. Tad nors gyvename toli nuo Zarasų rajone augančio senolio, vis tiek drįsome mesti iššūkį atokiam kraštui – konkurso idėją ir nuostatus paskelbėme mes, Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinė mokykla!
Kovo – balandžio mėn. į mokyklą buvo siunčiamos miniatiūros iš įvairių Lietuvos miestų – daugiausiai jų atskriejo iš Stelmužės ąžuolo gimtųjų vietų – Zarasų krašto, taip pat sulaukėme kūrybinių bandymų iš Alytaus miesto pagrindinių mokyklų ir gimnazijų, keletą darbų pristatė Vilniaus miesto mokiniai, kūrybinį aukurą kurstėme ir gimtojoje ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Tačiau užvis gražiausius ir originaliausius darbus pristatė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos ugdytiniai – net keturi jų parengti moksleiviai tapo konkurso laureatais! O į baigiamąjį renginį atvyko net aštuoniolika šios mokyklos atstovų, save gražiai vadinančių širviečiais… Viešėjo tądien mokykloje visi konkurso nugalėtojai ir juos parengusios lietuvių kalbos mokytojos, mokinius nugalėtojus lydėjo net tėveliai. Susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Druskininkų švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė, mokiniams padėkas bei apdovanojimus įteikti padėjo MIC ,,Girios aidas“ vadovė Jurgita Svioklienė, o pranešimą mokiniams apie ąžuolų rūšis ir žymųjį Stelmužės galiūną susirinkusiems moksleiviams bei svečiams perskaitė Druskininkų miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Vaidas Patinskas.
Apdovanojimų renginyje skambėjo dainos apie ąžuolą, mokiniai pristatė literatūrinius etiudus medžių tema, geriausi mokyklos skaitovai perskaitė konkurso nugalėtojų miniatiūras. Atskirą sveikinimą mokiniams, atvykusiems iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, dovanojo lietuvių kalbos mokytoja Vesta Dudzinskienė ir muzikos mokytoja Irena Daniušienė – dainuojamosios poezijos intarpą pagal Pauliaus Širvio eiles ,,Nežiūrėk, nežibėk“. Mūsų svečiai taip pat neliko skolingi – gimtąja tarme, kanklių melodijos lydimi, dainavo liaudies dainą ,,Skrida bitė“. 5a klasės mokinė Marija Vaikšnoraitė skaitė pranešimą apie medžio ir žmogaus ryšį literatūroje. Renginį paįvairino ir šokių mokytojos Birutės Levanaitienės dovanota meninė kompozicija – šokis ,,Pavasaris“. Aktų salėje dailės mokytoja Genutė Sutkienė kartu su 6 kl. moksleiviais pristatė grotažo technika atliktus darbus – vaikų darbuose išaugo Stelmužės ąžuolas, o projektinį darbą jie pavadino ,,Stelmužės ąžuolo legendos ir dabartis“. Dar vienas įdomus ir netikėtas šio renginio vaizdinys – tai Stelmužės ąžuolo maketas, ,,pasodintas“ mokyklos I aukšto fojė: visos atsiųstos mokinių miniatiūros rado savo vietą tarp kuplių ąžuolo šakų – jas gali skaityti visi mokyklos bendruomenės nariai. Ši dekoratyvi detalė be galo sužavėjo atvykusius svečius, o už jos įgyvendinimą esame dėkingi technologijų mokytojui Almantui Trainavičiui.
Visi konkurso laureatai – o jų buvo net devyni! – renginyje apdovanoti Druskininkų vandens parko dovanomis – mokiniai turės galimybę po įtemptų mokslo metų atgauti jėgas vandens parko erdvėse. Neabejinga kilniai konkurso idėjai liko ir Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos – jie dovanojo mokiniams knygas ,,Gyvenimas miške“ bei spalvingus kalendorius.
Dar kartą dėkojame konkurso rėmėjams ir pagalbininkams – už jūsų nuoširdų triūsą, idėjų palaikymą. Be to, kviečiame užsukti į mokyklos erdves – susipažinti su respublikiniame konkurse dalyvavusių mokinių darbais. Dalis šios parodos jau nukeliavo į MIC ,,Girios aidas“, kur dar didesnė Druskininkų miesto bendruomenės dalis gali pamatyti unikalius ir įdomius mokinių, gebančių atidžiau ir nuoširdžiau įsižiūrėti į mus supančią gamtą, žaliąjį pasaulio rūbą, darbus. Atskirai norime padėkoti Aušrai ir Taurui Česnulevičiams – ,,Sūrios pamokos“ organizatoriams, kurių erudicija, betarpiškas bendravimas, jaukus ir šiltas Druskininkų pristatymas sužavėjo Zarasų mokyklų atstovus, mat po renginio tolimą kelią įveikę mokiniai ir mokytojai panoro ilgiau pabūti unikaliame pietų Lietuvos kampelyje, pasigrožėti mūsų kurortu, susipažinti su žymiausiomis miesto vietomis ir objektais.