Streikavę mokytojai algas gaus
Kovo 3 d. pasirašytame susitarime dėl pedagogų streiko užbaigimo numatyta, kad baigusiems streiką iki kovo 4 d. už streiko dienas bus sumokėtas visas darbo užmokestis, jei bus įvykdyta ugdymo programa.
Atsižvelgiant į šį susitarimą, visiems pedagoginiams darbuotojams, kurie streiką baigs iki kovo 4 d. ir darbą pradės ne vėliau kaip kovo 7 d. bei užtikrins ugdymo programos įgyvendinimą, už streiko dienas turėtų būti išmokėtas visas darbo užmokestis.
Darbo užmokestis streikavusiems pedagoginiams darbuotojams gali būti mokamas iš mokinio krepšelio lėšų.
Lietuvos Respublikos darbo kodekso 82 straipsnio 2 dalis numato, kad derybose dėl streiko užbaigimo gali būti susitarta, kad streikuotojams bus išmokėtas visas darbo užmokestis arba jo dalis.
Kovo 4 d. streiką tęsė 22 švietimo įstaigos, vakar jų buvo 110. Streike dalyvavusiose įstaigose streikuoja apie 290 pedagogų.
Keturiose streike dalyvaujančiose įstaigose streikuoja po 1 darbuotoją.
Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų. Iš jų 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų. Jose dirba per 50 tūkst. pedagogų.
Kovo 3 d. Švietimo mokslo ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl streiko užbaigimo. Susitarimą pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai. Numatyta, kad mokytojų atlyginimų didinimui nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. bus skiriama iš viso 8 mln. eurų. Šio lėšos leis padidinti mokytojams tarifinio atlyginio minimalius koeficientus iki atitinkamo dydžio. Taip pat sutarta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. bus panaikintos tarifinio atlygio „šakutės“ mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą, o kiti profesinių sąjungų reikalavimai bus svarstomi derinant Lietuvos švietimo šakos kolektyvinę sutartį.