Su jaunimu – apie rūkymo žalą ir atsakomybę
Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija. Paradoksalu, bet paklausus paauglį, kodėl jis rūko, dažniausiai išaiškėja, kad jis nori atrodyti nepriklausomas ir vyresnis. O paklausus suaugusį vyrą – paaiškėja, kad jis rūkydamas jaučiasi jaunesnis. Prie blogų įpročių greitai priprantama, tačiau jų atsisakyti kartais būna beprotiškai sunku.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnai šią savaitę lanko Šiaulių miesto viešas susibūrimo vietas ir dalina lankstinukus apie rūkymo žalą bei pasekmes. Mokyklose organizuotos paskaitos jaunimui apie rūkymo žalą jo pasekmes bei administracinę atsakomybę. Bendraujama su jaunimu apie draudžiamas rūkymo vietas Šiaulių mieste.
Policijos pareigūnai moksleiviams akcentuoja, jog nepilnamečiai asmenys ne tik, kad negali rūkyti, bet negali net turėti tabako gaminių. Jiems primenama, kad visiems asmenims rūkyti draudžiama ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, taip pat patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, bendro naudojimo patalpose, visų rūšių viešajame transporte. Už tai numatytos baudos nuo 20 iki 50 eurų. Už nepilnamečių asmenų rūkymą, tabako gaminių turėjimą, jiems patiems arba tėvams (globėjams) gali būti skirtos baudos nuo 14 iki 86 eurų su tabako gaminių konfiskavimu.