31 rugpjūčio, 2016
Švenčionių rajono savivaldybės informacija

Su naujaisiais mokslo metais į švietimo įstaigas ateina ir pokyčiai

Kasmet rugsėjo 1-oji tampa nauja pradžia ir atneša naujus lūkesčius bei iškelia naujus tikslus. Ikimokyklinės įstaigos ir mokyklos vaikus po vasaros pasitinka pasikeitę, o šiemet šių pokyčių išties nemaža. Kaip pabrėžia Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, įdėta daug pastangų, kad gyvenimas rajono švietimo įstaigose būtų patogesnis, gražesnis ir taupesnis. Apie visa tai naujųjų mokslo metų išvakarėse pasakoja pats rajono vadovas, savivaldybės administracijos specialistai ir įstaigų vadovai.

Pabradės lopšelyje-darželyje „Varpelis“ – itin lauktos naujos grupės

Vietų lopšeliuose-darželiuose poreikis – tartum, didžiųjų miestų aktualija, tačiau jis nesvetimas ir mūsų rajone, o konkrečiau – Pabradėje. Leisti vaikus į čia įsikūrusį lopšelį-darželį „Varpelis“ panoro nemažai šeimų, susidarė apie 50 vaikų eilė.

„Apie tai, kad į šį lopšelį-darželį netelpa visi norintys, sužinojau tiek iš į mane besikeipusių tėvų, tiek iš įstaigos administracijos. Ši augimo tendencija mane, kaip rajono vadovą, labai džiugina, tad negalėjome nesiimti veiksmų. Šiandien lopšelyje-darželyje įkurtos papildomos grupės ir visi norintys lankyti lopšelį-darželį turės galimybę tapti jo auklėtiniais“, – komentuoja meras R. Klipčius.

Papildomos grupės lopšelyje-darželyje „Varpelis“ įkurtos nuo rugsėjo, iš viso jų šioje įstaigoje veiks dvylika, dar viena (priešmokyklinė) įsikurs Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Vaikai į dvi naujas grupes sugužės pirmosiomis rugsėjo dienomis – jau baigiamas joms skirtų patalpų remontas.

„Kaip tėvas, negaliu nepasidžiaugti ir dar pavasarį atliktais darbais šio ir kitų rajono lopšelių-darželių kiemuose. Gera žinoti, kad vaikučių laukia puikios sūpynės, smėlio dėžės, saugios ir išgražėjusios pavėsinės, kad jiems neteks nuobodžiauti“, – pabrėžia meras. „Dabar mūsų akys nukreiptos į Pabradės lopšelio-darželio „Varpelis“ fasadą ir vidų. „Varpelis“ sulauks jam būtinos renovacijos, būtina iš esmės sutvarkyti XX a. menančias tiek šio, tiek Švenčionėlių ir Švenčionių lošelių-darželių grupes, koridorius, sales. Darome viską, kas nuo mūsų priklauso, kad šie pokyčiai įvyktų kuo greičiau“, – naujus tikslus brėžia meras.

Mokykloms – nauji langai, sporto infrastruktūra, inžinerinės sistemos

Kalbant apie remontą ir statybas, vienokių ar kitokių pokyčių jau įvyko ar artimiausiu metu įvyks visose rajono mokyklose.

Pradėkime nuo jau minėtos Pabradės. Čia įsikūrusi „Ryto“ gimnazija, anot direktorės Laimos Markauskienės, šią vasarą atliko daug smulkių remonto darbų.

„Sutvarkyti pradinių klasių korpuso laiptai, išdažytos septynios pradinukų rūbinės ir rūsio koridorius, trys pradinukų klasės ir koridorius, jungiamasis koridorius – mokykla tapo gražesnė, jaukesnė. Pakeitėme dvejas duris į aktų salę, baigėme keisti elektros instaliaciją ir galutinai sutvarkėme senojo gimnazijos korpuso klasių apšvietimą“, – vardija direktorė L. Markauskienė.

Statybininkai šį rudenį dar pasiliks „Ryto“ gimnazijoje – laukia viso senojo korpuso langų keitimas, kurį laiką dėl prastos būklės nenaudotų paradinių laiptų ir įėjimo durų atnaujinimas.

Dažnai mokyklas aplankantis meras R. Klipčius priduria, kad siekiant gauti lėšų „Ryto“ gimnazijos langams keisti, numinta daugybė kabinetų slenksčių Vilniuje. „Belstis į visas duris ketinu ir toliau – dabar būtina kuo greičiau gauti lėšų šios mokyklos aktų salės renovacijai. Tad vizitai Vilniuje, galiausiai atnešantys apčiuopiamų rezultatų, tikrai neretės“, – šypsosi meras.

Tuo metu Pabradės „Žeimenos“ gimnazija baigia atnaujinti vandentiekio vamzdyną ir šildymo sistemą. „Vamzdynai mums kėlė didelių problemų. Be to, kad buvo pakloti po grindimis ir nuolat trūkinėjo, buvo nepažymėti planuose. Kiekvienas trūkis reiškė paieškas, tad dabar, iškėlę vamzdyną į pasienius, išspręsime mus varginusią problemą“, – sako Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos direktorė Katažina Maciusovič.

Gimnazijos vadovė vardija dar daug atliktų kosmetinių remonto darbų: atnaujintos gimnazijos kairiojo sparno laiptinės, pusrūsio koridorius, foje prie valgyklos ir sporto salės, suremontuotas technologijų kabinetas. Ne mažiau džiaugiamasi ir užbaigtais sporto komplekso šalia gimnazijos statybų darbais.

„Sporto infrastruktūros plėtros darbams mes tikrai nesakome „stop“. Iki lapkričio 4 d. šalia gimnazijos bus įrengti lauko treniruokliai, skirti tiek mokinių, tiek bendruomenės naudojimui. Šis projektas bus įgyvendintas kartu su UAB „Maxima LT“, bendrovė finansuos 40%, savivaldybė – 60% projekto kaštų. Kuomet pavasarį Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime išgirdau apie šią bendradarbiavimo galimybę, kartu su Strateginio planavimo ir investicijų skyriumi dėjome visas pastangas, kad papildomos lėšos pasiektų mūsų rajoną, juk visoje Lietuvoje paramą gavo tik 40 projektų“, – apie lauko treniruoklių kelią į Pabradę pasakoja meras.

Grįžtant prie mokyklų šildymo temos, persikelkime į Švenčionėlius, į progimnaziją. Mokykla šį sezoną paskutinį kartą naudojasi senstelėjusiu kieto kuro katilu – jau parengti ir patvirtinti dokumentai, leisiantys įgyvendinti didelę UAB „Fortum Švenčionių energija“ investiciją ir iki mokyklos atvesti centralizuoto šildymo trasą. Šiais ir kitais metais iki Švenčionėlių progimnazijos bus nutiesta 732 metrų naujų šilumos tinklų. Tai taps didžiuliu palengvinimu ūkines problemas kentusiai mokyklos administracijai, o jos bendruomenei užtikrins saugų nepertraukiamą šilumos tiekimą.

Švenčionėlių progimnazijos direktorė Rita Gasparevičienė tikina, kad naują mokinių maitinimo sistemą įdiegsianti mokykla atsakingai tam pasirengė. „Atlikome valgyklos ir tarnybinių patalpų kosmetinį remontą, tad esame puikiai pasiruošę startuoti su naująja sistema“, – pasakojo direktorė.

Darbai neaplenkė ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos – čia suremontuotas antrasis aukštas, laiptinės, baigta įrengti mini konferencijų salė.

Visiškai nauju korpusu, kuriame įsikurs trys technologijų klasės su pagalbinėmis patalpomis, nuo rugsėjo vidurio džiaugsis Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija. Ši mokykla, išmaniai perplanavusi vidaus patalpas, nuo rugsėjo turės ir erdvų istorijos kabinetą. „Zigmo Žemaičio gimnazija jaučia didelį patalpų poreikį, todėl nieko nelaukdami atitvėrėme koridoriaus galą, sujungėme biblioteką su skaitykla ir taip laimėjome vietos erdviai istorijos klasei. Iki šiol istorijos kabinetas veikė bendrabučio patalpose. „Atšviežinome“ ir gimnazijos koridorius, tad rugsėjį pasitiksime gražesni“, – pasakoja Rima Razmienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos vadovė.

Šalia besiglaudžiančios Švenčionių pradinės mokyklos direktorė Laima Veličkienė džiaugiasi dviem visiškai atnaujintais kabinetais – jie ne tik suremontuoti, jiems nupirkti ir nauji baldai bei įranga. Atnaujintos dar keturios klasės bei pirmojo aukšto grindys. Ypač džiugu, kad dažais kvepiančios klasės laukia pačių mažiausių mokinukų.

Statybos neapleido ir Švenčionių progimnazijos. Jos vadovas Jurij Semaško vardija atliktus darbus: renovuoti muzikos ir biologijos kabinetai, užbaigta trečiojo aukšto koridoriaus renovacija, šalia aktų salės įrengti nauji sanitariniai mazgai, sporto salėje sumontuotas modernus apšvietimas.

Na, o Adutiškyje, kurio jaunimas nuolat garsiai primena apie norą sportuoti ir neatsilikti nuo didesniųjų rajono miestų, pilnai suremontuota sporto salė. Mokykla ėmėsi ir šildymo sistemos remonto darbų: anot mokyklai laikinai vadovaujančio direktoriaus pavaduotojo ugdymui Algirdo Uzialos, katilinėje sumontuotas šilumos siurblys su dažnių keitikliu, įrengti balansiniai ventiliai leis racionaliau naudoti šilumos energiją ir sutaupyti.

„Mes, kaip ir kitos mokyklos, atlikome kosmetinį koridorių remontą. Norėčiau pasidžiaugti konstruktyviu bendradarbiavimu su Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centru, kuris, įgyvendindamas projektą, mokyklos patalpose įrengė 60 kv. m. ploto dienos centrą mūsų vaikams“, – sako A. Uziala.

Daugėja pirmokėlių, įvedamos robotikos pamokos

Šis rugsėjis džiugus pirmokus pasitiksiančių rajono mokyklų vadovams – klasės šiemet bus žymiai gausesnės.

„Švenčionių pradinė mokykla šiemet laukia net 82 pirmokų, dar 13 vaikų sulauksime įsijungiant į 3 ir 4 klasių kolektyvus. Iš viso mokykloje mokysis 313 mokinių, kai pernai jų buvo 260“, – džiugius skaičius vardija mokyklos direktorė L. Veličkienė.

Pabradės „Ryto“ gimnazijoje mokslus pradės 45 pirmokėliai (pernai jų būta 32), „Žeimenos“ gimnazijoje – 30 (pernai – 20), Švenčionėlių progimnazijoje – 55 (praėjusiais metais mokyklą lankyti pradėjo 56 pirmokai).

Apie naujuosius mokslo metus džiaugsmingai kalba ir Švenčionių progimnazijos direktorius J. Semaško. Jo vadovaujama mokykla pirmoji Švenčionių rajone ir viena pirmųjų visoje Lietuvoje dėstys robotiką, kaip mokomąjį dalyką. „Informacinių technologijų mokytojai Alina Bura ir Aleksandras Podnebesnovas robotiką dėstys septintokams. Vaikai naudosis mūsų laboratorija su 3D projektoriumi ir 3D spausdintuvu, mini modulinėmis staklėmis, keturiais komplektais robotų rinkinių“, – pasakoja J. Semaško.

Robotika mokinius sudominti tikisi ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazija, kurioje veiks robotikos būrelis. „STEM (science, technology, engineering, maths) specialistų trūkumas Lietuvoje ir visoje Europoje yra pakankamai opi problema. Kaip tik todėl nusprendėme gimnazijoje mokinius sudominti technologijomis ir inžinerija. Mokykla įsigijo porą komplektų Makeblock robotų konstruktorių ir siūlys mokiniams robotikos būrelį, kuriame bus galimybė susipažinti su robotų veikimu, konstravimu, valdymu, pritaikyti matematikos, fizikos, informatikos žinias praktikoje“, – sako Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė.

Anot jos, gimnazija taip pat turi 3D spausdintuvą. Trečios klasės mokiniams šiais mokslo metais bus siūlomas pasirenkamasis dalykas „Kūrybinės technologijos“. Mokiniai mokysis dirbti su automatizuota trimačio projektavimo programa, paruošti ir su 3D spausdintuvu išspausdinti gaminį. Bus tęsiamas gamtos mokslų tiriamųjų darbų rengimas, bus naudojamasi aukštųjų mokyklų moksline baze.

„Šios priemonės, tikimės, padės pritraukti daugiau mokinių į STEM sritį. Stiprinamas ir anglų kalbos mokymas, sudarytos sąlygos mokiniams įgyti italų kalbos pagrindus. Siekiant išsiaiškinti mokinių poreikius, mokyti juos įsivertinti savo veiklą naujaisiais mokslo metais kas mėnesį vyks klasių popietės-pokalbiai su gimnazijos vadovais ir specialistais“, – kalba direktorė.

Nusimesta skolų kupra leis susitelkti ties ugdymo proceso organizavimu

Ne paslaptis, kad rajono biudžetines įstaigas, tarp jų – ir mokyklas, daugelį metų slėgė skolų kupra. Kalbame ne apie investicijoms imamas paskolas, bet eilinius mokėjimus už prekes ir paslaugas: komunalines ir valymo paslaugas, įvairias priemones ir t.t.

„Dažnai mėgstama lyginti Švenčionis ir Ignaliną, tai štai mūsų kaimynai, kad ir silpnesni ekonomiškai, tokių pradelstų įsiskolinimų apskritai „nepažįsta“. Pradėjus darbą tokių skolų suma buvo įspūdinga. Buhalterės buvo sukaupusios gausų neapmokėtų sąskaitų archyvą. Šiandien džiugu pranešti – tikslas pasiektas, mūsų biudžetinės įstaigos pradelstų įsiskolinimų nebeturi“, – komentuoja meras.

Mokyklų vadovai taip pat džiaugiasi, kad visą savo laiką ir energiją galės skirti savo tiesioginiam darbui.

„Esame laisvi nuo skolų ir tai labai svarbu. Būdami skolininkai negalėjome reikalauti paslaugų kokybės, į mus buvo žiūrima nerimtai. Be to, neerzinami nuolatinių tiekėjų skambučių, galėsime geriau susitelkti ties ugdymo proceso organizavimu“, – teigia Švenčionių progimnazijos direktorius J. Semaško.

Atgimus mokyklų valgykloms mokinių tėvai ženkliai sutaupys

Vienu iš sudėtingiausių iššūkių ruošiantis naujiems mokslo metams tapo maitinimo organizavimas bendrojo ugdymo mokyklose. Jau penkiolika metų mūsų rajono didžiosiose mokyklose maitinimą išnuomotose patalpose organizavo verslininkai. Šių metų vasarą baigėsi sutartys dėl virtuvių nuomos trijose mokyklose – Švenčionių ir Švenčionėlių progimnazijoje ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje, tad rajono vadovybė kartu su savivaldybės administracija ir mokyklų vadovais turėjo apsispręsti, kuriuo keliu toliau eiti.

„Visą pavasarį buvo diskutuota dėl tolimesnių maitinimo organizavimo formų ir būdų perspektyvų, vertintos galimos teigiamos ir neigiamos priimtų sprendimų pasekmės. Galiausiai išsikristalizavo du galimi variantai – arba savivaldybė (arba mokykla) skelbia maitinimo paslaugų pirkimo konkursą ir sudaro ilgalaikes sutartis su privačiais tokios paslaugos teikėjais, arba grįžtama prie iki 2001 m. buvusio modelio – atkuriamos mokyklų valgyklos“, – komentuoja rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas, vykdantis vedėjo funkcijas Kęstutis Kapačinskas.

Anot pašnekovo, kiekvienas iš minėtų variantų turėjo savo pliusų ir minusų. Sudarius sutartį su privačiais maitinimo paslaugos teikėjais savivaldybės ir mokyklos savo biudžetuose galėtų numatyti mažesnes lėšų sumas darbo užmokesčiui ir komunalinėms paslaugoms, nepadidėtų mokyklų administracijų darbo sąnaudos, nereikėtų rūpintis valgiaraščių sudarymo klausimais, maisto produktų pirkimu ir pan. Perėjus prie mokyklų valgyklų modelio padidėtų savivaldybės biudžeto išlaidos darbuotojų darbo užmokesčiui, taip pat reikėtų papildomų lėšų virtuvių įrangai, indams ir kitoms priemonėms.

Visgi mero Rimanto Klipčiaus potvarkiu sudaryta darbo grupė pasiūlė pasirinkti antrąjį modelį. Kodėl pasirinktas toks variantas? „Visų pirma, išanalizuoti patiekalų kainos skirtumai išnuomotose valgyklose ir palygintos su kainomis, kurias už patiekalus mokėjo Adutiškio ir Švenčionėlių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokiniai. Nustatyta, kad patiekalų kainos privataus verslo įmonėse 1,5-3 kartus didesnės nei mokyklų valgyklose“, – įspūdingus skirtumus nurodo K. Kapačinskas.

Anot jo, kainos ir turi skirtis, nes mokyklų valgyklose mokiniai moka tik už maisto produktų kainą, o privačiose įmonėse į patiekalo kainą įskaičiuojama ir elektros, vandens, šildymo sąnaudos, darbuotojų darbo užmokestis, būtini valstybei sumokėti mokesčiai, administravimo išlaidos.

„Ir jei prieš penkiolika metų tos išlaidos sudarė iki 40% maisto produktų kainos, tai šiuo metu ženkliai viršija 100 %. Kodėl įvyko tokie pokyčiai? Tai ir išorės sąlygoti veiksmai – didėjo elektros energijos, šildymo, vandens teikimo kainos, didėjo minimali alga, o tai kėlė gamybos išlaidų kainą. Be to, mokyklose mažėjo mokinių, t. y. klientų, skaičius, kai kuriose trečdaliu, kai kuriose ir per pusę. Gavosi tam tikras užburtas ratas – mažėjant mokinių skaičiui, didėjo sąnaudos, reikalingos vienam patiekalui pagaminti, todėl didėjo patiekalo kaina. Didėjant patiekalo kainai mažėjo norinčių jį įsigyti už tokią kainą. Sumažėjus norinčių įsigyti vėl didėjo sąnaudos, reikalingos vienam patiekalui pagaminti, todėl didėjo patiekalo kaina ir taip toliau. Galima aiškiai prognozuoti, kad ši tendencija toliau tik įgautų dar didesnį pagreitį ir kainos mokyklų valgyklose ateityje didėtų sparčiau“, – nurodo K. Kapačinskas.

Galėtų kilti klausimai, kodėl privačios įmonės apskritai norėjo tęsti tokią veiklą – juk potencialiai ji turėtų būti pavojinga verslo perspektyvai. „Dalį gamybos išlaidų, kurias patiria maisto paslaugos tiekėjai, kompensuoja savivaldybė. Pagal Socialinės paramos mokiniams įstatymą valstybė mokiniams, kurie gauna nemokamą maitinimą, finansuoja tik maisto produktų įsigijimo išlaidas, gamybos išlaidas kompensuoja savo nustatyta tvarka savivaldybės ir tai sudaro tikrai didelę dalį maisto tiekėjų pajamų. Vienoje iš mokyklų atskirais mėnesiais ta dalis siekdavo iki 90% maisto tiekėjo sąnaudų, kitaip tariant, savivaldybė turėdavo sumokėti tiek pinigų, kurie padengdavo 4 darbuotojų darbo užmokesčiui reikalingas lėšas“, – paaiškina pašnekovas.

Skaičiuojama, kad šiais metais kompensavimui už nemokamo maitinimo produktų gamybos išlaidas rajono savivaldybės biudžete numatyta apie 80 tūkst. Eur, o jei savivaldybėje visos mokyklos pačios organizuotų maitinimą, jų išlaidos padidėtų 120-135 tūkst. Eur, tačiau nebereikėtų mokėti kompensacijų, todėl metinės papildomos išlaidos sudarytų apie 50 tūkst. Eur, t.y. maždaug apie 25 Eur vienam mokiniui per metus arba 3 Eur per mėnesį.

Tačiau papildoma našta savivaldybės biudžetui toli gražu neatsveria pliusų, kuriuos patirs kiekviena vaikus į mokyklą leidžianti šeima. Visų pirma, atpigus patiekalams, šeimų sutaupytos lėšos galės būti panaudotos kitoms vaiko reikmėms tenkinti. Manoma, kad sumažėjus kainai, padidės mokinių, besimaitinančių mokyklų valgyklose, skaičius, t. y daugiau mokinių laikysis sveikesnio ir racionalesnio maitinimosi režimo. Bus išlaikytas ir lygiateisiškumo principas – juk dabar minėtų septynių mokyklų mokiniai už maitinimą moka daugiau nei likusių dviejų mokyklų ir trijų ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai. Galiausiai, mokykla ir mokyklos bendruomenė įgaus ir didesnių galių ir prisiims didesnę atsakomybę organizuodami mokinių maitinimą. Kaip tai svarbu, jau įrodė patirtis organizuojant mokyklų valymą.

Maitinimo organizavimo pertvarkymo planai jau baigiami įgyvendinti – sudarytos sutartys su maisto produktų tiekėjais, nupirkta reikalinga papildoma įranga, suderinti valgiaraščiai su kontroliuojančiomis institucijomis, atlikti kiti būtini darbai.

„Reikia pasakyti ačiū šių mokyklų darbuotojams, atsakingiems už mokinių maitinimo organizavimą, viešųjų pirkimų organizatoriams, visiems prisidėjusiems už įtemptą, neįprastą, bet sėkmingai atliktą darbą, kad nuo rugsėjo mokiniai Švenčionių ir Švenčionėlių progimnazijose ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje būtų maitinami pigiau, o Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje – dar ir pirmą kartą per 16 metų mokinių maitinimui pritaikytose patalpose“, – sako rajono meras R. Klipčius.

„Turiu viltį ir tikėjimą, kad šis dalykas pasiteisins. Nors dar matome problemų, tikime, kad jas galima išspręsti. Vertinga, ką patvirtino ir tėvai, kad vaikai valgytų pigiau. Naudinga tai, kad turėsime erdvią valgyklą, higienos normas atitinkantį maitinimo bloką ir, ko gero, ramia sąžine ir išdidžiai šiemet galėsime pamaitinti užsienio svečius, atvykstančius į Erasmus+ susitikimą rugsėjo 26 d., parodyti, kad miestas ir mokyklos gyvena civilizuotai ir gražiai“, – tarybos posėdžio metu pasidžiaugė Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė.

Anot rajono vadovo R. Klipčiaus, pokyčiai mokyklose tęsis, juk nebaigtų darbų dar ne vienas – būtina tęsti ne tik infrastruktūros atnaujinimo darbus, bet ir elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos diegimą, panaudojant jį maitinimo apskaitai ir atsiskaitymams, taip pat pasirengti ir likusių mokyklų maitinimo organizavimo pertvarkai, kuri turėtų baigtis iki kitų metų rugsėjo 1 d.


15 lapkričio, 2024

Į ateitį reikia žvelgti ambicingai ir daug dirbti, – tokia sutartinė išvada buvo padaryta Anykščiuose vykusiame forume „Necentriniai miestai 2024: […]

15 lapkričio, 2024

Labanoro regioniniame parke įsikūręs ūkis „Wildfarm Labanoras“ valdo 70 ha žemės. Čia ganosi įvairūs gyvuliai ir paukščiai: mėsiniai galvijai, arklys, […]

Laužėnų ūkis
14 lapkričio, 2024

Švenčionių rajone, Laužėnų kaime įsikūręs nedidelis ūkis gamina išskirtinius, apdovanojimus pelnančius ožkų pieno sūrius. Jų pirkėjams tenka laukti eilėse. Ūkio […]

7 lapkričio, 2024

Regionų administraciniam teismui išnagrinėjus Panevėžio apygardos prokuratūros pareiškimą dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimų panaikinimo, sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos […]

22 spalio, 2024

Antradienį Vilniaus regiono mišrių atliekų rūšiavimo gamykloje paleista nauja stiklo rūšiavimo linija. Gamyklos operatoriaus „Energesman“ direktorius Algirdas Blazgys teigia, kad […]

27 rugsėjo, 2024

Teismo sprendimu valstybei bus grąžinti keturi neteisėtai Utenos rajone privačiai nuosavybei perduoti žemės sklypai. Kaip pranešė prokuratūra, šių metų vasario […]

25 rugpjūčio, 2024

Vasarai baigiantis, nepamirškite skirti dar laiko poilsiui gamtoje su šeima ar draugais. Tai metas, kai gamta skleidžia savo ramybę ir […]

5 rugpjūčio, 2024

Tęsdama Lietuvai svarbios infrastruktūros modernizavimo darbus, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė valstybinės reikšmės projektą – kelio […]

Almajo stovyklavietė
31 liepos, 2024

Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, pasižymintis turtinga istorija, kultūra, papročiais ir, žinoma, nuostabiu gamtos grožiu. Šiame regione plyti didingi […]

18 birželio, 2024

2024 m. birželio 18 d. Vilniuje septynių Vilniaus regiono savivaldybių merai pasirašė susitarimą įgyvendinti 2024–2029 m. Vilniaus regiono funkcinės zonos […]

29 gegužės, 2024

Pabradėje trečiadienį vyko karinės pratybos „Grand Quadriga 2024“, kurių metu pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ veikė kartu su Vokietijos 12-ąja tankų […]

23 gegužės, 2024

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, tęsdamas tradicines darbo dienas regionuose, su komanda dirbo Švenčionių rajone. Šalies vadovas susitiko su […]

27 kovo, 2024

Kovo 26 d. Lietuvos Respublikos Seime pristatyta paroda ,,Nuo amato iki meno“, kurioje savo vilnos vėlimo, drožybos, kalvystės ir žvejybos […]

4 kovo, 2024

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje pirmadienį išbandyta sirenų sistema, kuri turi perspėti gyventojus apie kylantį branduolinį, cheminį bei oro pavojų. Kaip […]

12 gruodžio, 2023

Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša baigusi krašto apsaugai ypatingos svarbos ir iki šiol didžiausią karinio mobilumo kelių infrastruktūros projektą – […]

20 lapkričio, 2023

Lapkričio 16 d. Užutrakio dvaro sodyboje Trakuose vyko Vilniaus apskrities konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2023“ atidarymo ir laureatų […]

16 lapkričio, 2023

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos Tarybos atstovė Claudia Luciani ketvirtadienį Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos metu Europos Tarybos ženklu […]

20 spalio, 2023

Nuo penktadienio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) administruojamose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse pradedamos dalinti specialios 3,5 l talpos, […]

5 spalio, 2023

Ketvirtadienį prasideda tarptautinės karinės pratybos „Geležinis Vilkas 2023 II“. Lietuvos kariuomenė informuoja, kad dviejų savaičių trukmės mokymuose Gaižiūnų poligone (Jonavos […]

20 rugsėjo, 2023

Praėjusią savaitę Utenos aplinkosaugininkai Švenčionių ir Zarasų rajonuose aptiko didelių radinių: keturi statomieji tinklai, kiekvienas iš jų 17 m aukščio […]