Su švente–sambūriu „Šokio sūkury“ Aukštadvaris įžengė į 2018 metus
Lapkričio 18 diena Aukštadvaryje buvo ypatinga. Šią vėlyvo rudens šeštadienio popietę Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“, vadovaujama Rimutės Blikertienės, minėjo savo veiklos penkmetį.
Šventės jubiliatai – nepailstantys šokėjai, penktus metus nenužengiantys nuo scenos, džiuginantys visus liaudiško šokio mylėtojus ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje bei už jos ribų. 2012 m. Aukštadvario šokėjai susibūrė į vyresniųjų liaudiškų šokių grupę ir pasivadino „Nava“.
Šis vardas aukštadvariečiams yra labai brangus, menantis miestelio istoriją, Aukštadvarį supančio Navos ežero bangų žydrynę. Susibūrę įvairių profesijų žmonės jau penkerius metus puoselėja lietuvių liaudiško šokio tradicijas, žiūrovams dalija gerą nuotaiką, kasmet užmezga naujas pažintis su kitais kolektyvais. Tai veržlus, spinduliuojantis gerą energiją kolektyvas, turintis siekiamybę nuolat tobulėti. Šiam kolektyvui, vos sulaukus metų, jau buvo patikėta atstovauti Trakų kultūros rūmus tarptautiniame projekte – I folkloro ir amatų festivalyje „Protėvių dvasia gyvuoja mūsų širdyse“, vykusiame Baltarusijos Respublikoje.
2014 m. jam buvo suteikta II kategorija bei teko didžiulė atsakomybė ir garbė atstovauti Trakų rajonui jubiliejinėje dainų šventėje ,,Čia mūsų namai“. Kolektyvas aktyviai dalyvavo respublikiniuose festivaliuose, kurie vyko Druskininkuose , Balbieriškyje, Elektrėnuose, Kaišiadoryse, Veisiejuose, Ignalinoje, Širvintose. Energingi Aukštadvario šokėjai dalyvavo ir tarptautiniuose šokių festivaliuose Latvijoje, Daugpilyje „SAIME – draugų rate“, Italijoje „Balloullespiagge di Rimini“.
Pastarųjų kūrybinės veiklos metų patirtis parodė, kaip svarbu šokį mėgstantiems Aukštadvario bendruomenės nariams dažniau matytis, dalintis kūrybine patirtimi, užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ir bendravimo ryšius. Todėl ir buvo sumanyta, pažymint penkerių metų kūrybinės veiklos sukaktį, pasikviesti draugus, kitus Lietuvos šokių kolektyvus. Tai Kaišiadorių kultūros ir meno centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Savingė“ (vadovė Angelė Pačėsienė),kurie atvežė pereinamąjį prizą – klumpę į Aukštadvarį, Druskininkų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Kadagys“ (vadovai Izolina ir Algimantas Stanioniai), Lazdijų rajono Veisiejų kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Pušynas“ (vadovė Aldona Rudzienė) , Trakų rajono Lentvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „ Lendvarė“ (vadovė Rimutė Blikertienė).
Koncerto metu buvo pristatyta Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupės nuotraukų paroda „Kūrybinės veiklos penkmečio istorija“, kuri labai sudomino šventės dalyvius ir svečius.
Šventės vedėjai – Trakų kultūros rūmų kultūrinių renginių organizatorė Viktorija Šamatovič ir Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas nuotaikingai pristatė kolektyvus. Trakų seniūnas Kęstutis „Navos“ kolektyvui net dedikavo savos kūrybos eiles:
„ …Iš Navos bangų išnirę
Tarsi eglės ir žalčiai
Šoka polkas ir kadrilius,
Valsus suka išdidžiai.
Jie kaip saulėta padangė
Nuo Aukštadvario kalvų
Šviečia šypsenom pro langus,
Žemei suteikia spalvų“.
Šventę atidarė mažieji Aukštadvario šokėjai – Trakų meno mokyklos Aukštadvario padalinio liaudiškų šokių grupė „Gandriukas“ (vadovė Akvilė Prakapienė).
Šventė įsisiūbavo, pora sukosi už poros, kolektyvas keitė kolektyvą. Kaip viena akimirka prabėgo dviejų valandų koncertinė programa. Aukštadvario žemės ūkio mokyklos aktų salė, tarytum bičių avilys, buvo pilnutėlė. Žiūrovai plojo, lingavo šokio ritmu. Tai buvo pati gražiausia 2017 metų šventė, vykusi Aukštadvario seniūnijoje, tai tarytum Aukštadvario krašto atlaidai.
Šventės pabaigoje jubiliejinis šokių kolektyvas „Nava“, pateikęs du šokius , liko stovėti scenoje, o svečiai ir kviestiniai šokių kolektyvai rikiavosi sveikinimams.
LR kultūros ministerijos vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė įteikė šokių kolektyvui šalies kultūros ministrės padėką. Trakų rajono savivaldybės merės patarėja Dominyka Semionovė, Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Evelina Šuscickytė dovanojo 200 eurų čekį bei kolektyvo nuotrauką – paveikslą. Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, Aukštadvario bendruomenės taryba ir asociacija „Aukštadvario žiburiai“ nuoširdžiai pasidžiaugė kolektyvo laimėjimais ir įteikė įspūdingo dydžio tortą, papuoštą tautine atributika, o uždegtos torto žvakės simbolizavo kolektyvo gražias perspektyvas.
Geros kloties linkėjo šokėjams Onuškio liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Gražinos Kulbickienės bei Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik, jo pavaduotoja Meida Vitovičiūtė. Visus nustebino Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Jurgos Dūdienės sudainuota liaudies daina – nuoširdi dovana šokių kolektyvui. Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius šventę pasaldino, įteikdamas medaus.
Maloniai nuteikė ir nuoširdus etnografinio ansamblio „Verknė“ sveikinimas. Moterys, pagerbdamos savo bendraminčius šokėjus, pasipuošė archajiškais drabužiais ir padainavo dainą, o tardamos sveikinimo žodį pabrėžė, kad „Nava“ – išsiskiriantis kolektyvas, nors ir jaunas, tačiau labai brandus. Labai džiugu, kad šventės metu dalyvavo keturi šalies savivaldybių seniūnijų seniūnai: seniūnijos šeimininkė, Aukštadvario seniūnė J. Dzencevičienė, renginį vedęs Trakų seniūnas K. Vilkauskas, Onuškio kapeloje grojo ir dainavo Onuškio seniūnė Zita Aniulienė, savo kolektyvo sūkury šoko Lazdijų rajono savivaldybės Veisėjų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas. Tai dar kartą įrodo, kokie svarbūs gyventojų vedliai yra seniūnai.
Šventė tęsėsi iki vėlaus vakaro. Iškilmingąją dalį pakeitė vakaronė „Trypkim , šokim – linksmi būkim“. Čia visus linksmino Onuškio liaudiškos muzikos kapela, Aukštadvario gimnazijos III G klasės mokinys Martynas Špiliauskas pasirūpino šviesos muzika bei muzikiniais įrašais.
Šventės organizatoriai ir „Navos“ liaudiškų šokių kolektyvo nariai dėkoja muzikantams, renginį įgarsinusiems Trakų kultūros rūmams, šventės vedėjams Kęstučiui Ir Viktorijai bei visiems šventės dalyviams ir žiūrovams.
Už materialinę paramą dėkojame Trakų kultūros rūmams, kavinėms „Senoji kibininė“ ir „Pilialaukis Trakai“, ūkininkei Laimutei Kamaitienei.
Šventė – sambūris „Šokio sūkury“ nepaliko nė vieno abejingo. Tiek dalyvių, tiek svečių širdyse liko malonūs jausmai ir gražūs prisiminimai. Šventė „Šokių sūkury“– tikroji Aukštadvario įžanga į 2018-uosius – mažosios Lietuvos kultūros sostinės metus.