Sukurtas ir patvirtintas Sūduvos (Suvalkijos) etnografinio regiono herbas
Birželio 30 d. 5-ojo Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdžio metu, Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos pirmininko pavaduotojas Zigmas Kalesinskas Kalvarijos savivaldybės merui Vincui Plikaičiui įteikė vėliavą su Sūduvos (Suvalkijos) etnografinio regiono herbu.
Lietuvos heraldikos komisija prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros 2015 m. balandžio 2 d. suderino ir patvirtino Sūduvos (Suvalkijos) etnografinio regiono heraldinius simbolius (Komisijos posėdžio protokolas Nr. 6K–1 (485)). Juos sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbo skydo sidabriniame lauke vaizduojamas raudonas tauras (akys ir dantys – sidabriniai). Skydą iš abiejų pusių puošia sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, apačioje juosiamos sidabriniu kaspinu, kuriame raudonomis raidėmis įrašytas devizas: VIENYBĖ TEŽYDI. Sūduvos etnografinio regiono herbe naudojamos dvi spalvos: raudona ir sidabras, kurios laikomos svarbiausiomis ir garbingiausiomis senosios Lietuvos heraldikos spalvomis. Raudona spalva reiškia meilę, narsą, pralietą kraują už Tėvynę, o sidabras – dorumą, nekaltumą ir sąžiningumą. Iš esmės šios spalvos dominuoja Lietuvos etnografinių regionų heraldikos kontekste.
Tiek Suvalkijos (Sūduvos) regioninė etninės kultūros globos taryba (toliau – Suvalkijos (Sūduvos) EKGT), tiek Lietuvos heraldikos komisija pasisakė už vieningą Lietuvos etnografinių regionų heraldikos stilistiką.
Suvalkijos (Sūduvos) EKGT, Lietuvos heraldikos komisijai teikdama pasiūlymus dėl Sūduvos herbo simbolikos, pasisakė už animalistinės simbolikos vaizdavimą šio etnografinio regiono heraldikoje ir pateikė tris variantus: elnią arba briedį, šunį ir taurą. Diskusijų su Lietuvos heraldikos komisija metu vieningai nutarta herbe vaizduoti taurą – energingumo, didžiadvasiškumo ir taurumo simbolį. Be to, tauras – Sūduvos regione kadaise buvo plačiausiai paplitęs gyvūnas. Taurai Lietuvos giriose buvo medžiojami jau nuo Neolito laikų.
Stengiantis išlaikyti tradiciją, Sūduvos herbe, kaip ir kitų etnografinių regionų heraldikoje, vaizduojamas devizas. Vis dėlto, skirtingai nuo Žemaitijos, Dzūkijos ir Aukštaitijos herbų, kurių devizai yra lotyniški, atitinkamai: PATRIA UNA (Tėvynė viena), EX GENTE BELLICOSISSIMA POPULUS LABORIOSUS (Iš karingiausios genties darbštūs žmonės) ir PATRIAM TUAM MUNDUM EXISTIMA (Savo Tėvynę laikyk visų pasauliu), Sūduvos herbo devizui parinkti žodžiai lietuvių kalba, t. y. Lietuvos himno paskutinioji eilutė – VIENYBĖ TEŽYDI. Taip nuspręsta dėl to, jog šios Tautiškos giesmės autorius Vincas Kudirka, kilęs iš Sūduvos. Naujovė Lietuvos etnografinių regionų heraldikoje – skydininkų atsisakymas Sūduvos herbe. Vietoje jų – herbą iš abiejų pusių puošia dvi sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, kurias juosia jau minėtasis devizas.