Sunkiausios būklės COVID-19 ligonių gydymui – nauja medicinos įranga
Į Respublikinę Šiaulių ligoninę praėjusią savaitę atvežtas ir Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje sumontuotas naujas plaučių ventiliacijos aparatas. Tai jau 35-as aparatas, įsigytas COVID-19 pandemijos metu. Pirmosios pandemijos bangos metu buvo įvertinta kitų šalių praktika ir ligoninė ruošėsi galimam dideliam šių ligonių srautui. Šiuo metu gydymo įstaiga yra pasirengusi teikti pagalbą sunkiausios būklės COVID-19 sergantiems ligoniams, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.
Nauja įranga – sunkiausios būklės pacientams
Nuspręsta skyrius, kuriuose teikiama skubi pagalba, papildyti plaučių ventiliavimo aparatais, nes sunkios būklės ligoniams plaučių ventiliacija – gyvybiškai svarbi procedūra. Juolab, kad Respublikinė Šiaulių ligoninė yra viena iš penkių šalies gydymo įstaigų, dirbanti su sunkiausios būklės COVID-19 sergančiais ligoniais.
Pirmieji trys nauji dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatai į ligoninę atvežti balandžio 1 dieną. Vieną DPV dovanojo tuomet šalyje įsteigtas Paramos fondas kovai su koronavirusu, kurio tarybos pirmininkė, prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kitus du DPV aparatus ligoninė įsigijo savo lėšomis. Visi trys aparatai sumontuoti ligoninės Anesteziologijos – operacijų skyriuje. Birželio mėnesį skyriuje sumontuoti dar trys dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.
Vienas plaučių ventiliacijos aparatas pastatytas Moters ir vaiko klinikos Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje. Dar 17 plaučių ventiliacijos aparatų pastatyta Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Chirurgijos reanimacijos skyriuje, kuriame ir gydomi sunkiausios būklės COVID-19 sergantys ligoniai, įrengti 8 nauji plaučių ventiliacijos aparatai. Šiame skyriuje jau buvo 17 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, tad nauja įranga sumontuota naujai įrengtose sunkiausios būklės COVID-19 pacientų gydymo vietose.
Įrengiamos papildomos DPV lovos
Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, atsakingas už Šiaulių apskrities intensyviosios terapijos skyrių darbo koordinavimą COVID-19 pandemijos metu, anesteziologas reanimatologas Andrius Bubliauskas sako, kad naujieji dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai pirmiausia pateko į tuos skyrius, kuriuose yra teikiama skubi pagalba bei gydomi kritinės būklės pacientai. Padidėjus pacientų srautui, ir šių aparatų reikėjo daugiau, tad nei vieno anksčiau turėto aparato nebuvo atsisakyta.
Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje įrengta 12 lovų ir viena rezervinė, kuriose gydomi sunkiausios būklės pacientai, sergantys COVID-19. Dar 10 lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais šiuo metu įrengta II Chirurgijos skyriuje, kuris buvo skirtas dėl šios ligos gydomiems pacientams, sparčiai pildantis DPV lovoms, esančioms Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.
Pasak gydytojo A. Bubliausko, jei toliau daugėtų sergančiųjų COVID-19, numatyta dar 10 papildomų DPV lovų II Chirurgijos skyriuje. Įranga būtų perskirstoma iš turimo rezervo. Šiuo metu, jei situacija sparčiai neblogės, klastinga liga sergantiesiems numatytos 32 DPV lovos. Pasak mediko, ne visiems ligoninėje gydomiems COVID-19 sergantiems pacientams prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, tačiau gydymo įstaiga šiuo metu yra pasirengusi bet kuriuo metu teikti reikiamą ir būtinąją pagalbą sunkiausios būklės ligoniams, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių