„Su(si)tarkim“: kėdainiečiai mokėsi bendruomenės atstovavimo įgūdžių

Spalio 9 d. Kėdainių rajono savivaldybėje vyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) projekto „Su(si)tarkim“ mokymai vietos bendruomenių bei nevyriausybinių organizacijų, rajono savivaldybės administracijos atstovams.
Mokymų metu žiniomis dalinosi LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas ir jaunesnioji ekspertė Eglė Užmiškytė. Mokymų dalyviai ieškojo atsakymų į tokius klausimus: kaip aiškiai, pagrįstai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją? Kaip visapusiškai įvertinti viešosios politikos sprendimus dėl investicinių projektų? Kokios konstitucinės teisės mums aktualios? Kaip aiškiai, pagrįstai ir tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją?
Mokymuose buvo akcentuojami teisiniai argumentai, nuosavybės teisių svarba siekiant susitarimo ir būtinybė apibrėžti aiškias taisykles, ką galima ir ko negalima daryti savo valdoje nepasitarus su kaimynais, aptarta, kas yra kaimynai ir bendruomenė.
Tyrimai rodo, kad svariam gyventojų dialogui su savivaldybe, investuotojais ar kaimynais gyventojams dažnai pritrūksta žinių, pasirengimo, pasitikėjimo savo jėgomis. Vos 3 proc. lietuvių yra aktyviai įsitraukę į aplinkosaugos problemų sprendimą.
Įgyvendinant investicinius, plėtros projektus Lietuvos visuomenės neaktyvumas ir nepasitikėjimas savo jėgomis tampa viena iš problemų, trukdančių susitarti vietos gyventojams, investuotojams ir valdžios institucijoms.
LLRI, įgyvendinamas projektą „Su(si)tarkim“, kurį remia EEE finansinis mechanizmas, siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena.
Greta projekto metu organizuojamų mokymų, savo patirtimi ir įžvalgomis LLRI ekspertai dalinasi ir Youtube kanale, leidžia leidinius: parengtas viešosios politikos analizės vadovas http://www.llri.lt/wp-content/uploads/2015/06/gidas-komunikacija-www.pdf