Susitikimas su „Misija Sibiras 2017“ dalyviu
Į Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnaziją buvo atvykęs „Misija Sibras′ 17“ dalyvis Laimis Kasperavičius. Šia prasmingą ekspediciją organizuoja labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Istoriją būtina saugoti, net jei ji ir skausminga. Sovietų Sąjungos represijos laikotarpis Lietuvos gyventojams buvo itin negailestingas, per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių. Trėmimai, prasidėję 1941 m. birželio 14-ąją, Sibiro žemėse paliko apie 800 lietuviškų laidojimo vietų.
Šiais metais „Misija Sibiras 17“ ekspedicija vyko į Irkutsko sritį, kurioje pagal plotą tilptų 12 Lietuvų. Ekapedicijos dalyviai tvarkė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose, kuriuose sutvarkė 9 skirtingas kapines (Gadalėjaus, Tulūno, Javdokimovo, Algatujaus, Soloncų, Kamenkos, Bogotyriaus, Porogo bei Viesiolyj).
Labai raiškiai, nuoširdžiai ir sklandžiai Laimis pasakojo apie patirtis tolimajame Sibire. Kapinių projekto dalyviai ieškojo vietovėse, kurių dalies žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai keliavo pėsčiomis – nužygiavo daugiau nei 100 kilometrų. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje į dangų iškilo 9 nauji lietuviškos kryždirbystės tradicijomis puošti kryžiai. Lietuvių tremtinių likimus išsaugojo susitikdami su Sibire tebegyvenančiais lietuviais ar jų artimaisiais – keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą ekspedicijos dalyviai sutiko net 8 lietuviškų šaknų turinčius žmones.