Susitikime su specializuotos pagalbos centrų atstovais – apie veiklos rezultatus ir kylančius klausimus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame susitikime su specializuotos pagalbos centrų (SPC) atstovais aptarti darbo rezultatai, pasidalinta praktikų įžvalgomis ir pastebėjimais. Susitikime dalyvavę atstovai turėjo progą pasikonsultuoti su įvairių sričių specialistais bei išgirsti atsakymus į klausimus, su kuriais susiduria kasdieninėje praktikoje.
„Noriu ne tik padėkoti jums už veiklą ir atliktus darbus, bet ir priminti, jog mūsų susitikimo tikslas yra diskutuoti, išsakyti visus pastebėjimus, kad žinodami konkrečius trūkumus galėtumėme kuo greičiau ir produktyviau su jais susidoroti,“ – sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.
Susitikime darbo rezultatais pasidalinusi Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro atstovė Nijolė Meilutienė pažymėjo, kad specialistams apčiuopiamą naudą teikia galimybė dalyvauti mokymuose bei seminaruose, kurie prideda nemažai naujos patirties ir įgūdžių, o išgirstą informaciją nesunkiai galima pritaikyti kasdieniniame darbe.
Pasak Alytaus miesto moterų krizių centro atstovės Angelės Barauskienės, labai svarbu, kad specializuotos pagalbos centrų veikla visuomenėje būtų matoma, nes kuo daugiau žmonės žino apie SPC, tuo drąsesni jaučiasi ir dažniau į juos kreipiasi prašydami pagalbos.
Susitikime vyko diskusijos apie didžiausias problemas, su kuriomis susiduria specializuotos pagalbos centrų atstovai, aptarti geresnės komunikacijos, bendradarbiavimo klausimai. Diskusijoje dalyvavę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento bei Policijos departamento atstovai atsakė į konkrečius probleminius klausimus, kurie SPC atstovams kyla kasdieninėje praktikoje.
Specialistai atvyko iš Kauno, Alytaus, Kretingos, Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės, Panevėžio, Šilalės, Telšių, Vilniaus ir Visagino.