Svarbiausi biotualetų priežiūros ir naudojimo patarimai
Dažnai keliaujantys ar turintys sodo namelius, neretai naudojasi ir biotualetu. Šių įrenginių pajungimui nereikia nei vandens, nei kanalizacijos, todėl tai puiki alternatyva klasikiniam unitazui, kurio dėl vienų ar kitų priežasčių neįmanoma įrengti. Visgi, biotualetams taip pat reikalinga šiokia tokia priežiūra – jei norite, kad šis gaminys nekeltų papildomų rūpesčių, turėtumėte įsidėmėti kelis svarbius patarimus.
Į biotualetą įpilkite maltos kavos
Tinkamai prižiūrimas biotualetas neturėtų skleisti jokių nemalonių aromatų – priešingu atveju daugelis tikrai nenorėtų tokio gaminio laikyti nei sodo namelyje, nei namuose, kur atliekamas remontas. Visgi, pasitelkę vieną paprastą gudrybę, Jūs galite šiam įrenginiui suteikti malonų dvelksmą – tereikia į jį įpilti šviežiai maltų kavos pupelių. Toks patarimas gali skambėti pakankamai keistai, tačiau jeigu jį išbandysite, tikrai liksite patenkinti galutiniu rezultatu ir žinoma – maloniu aromatu.
Palaikykite optimalų komposto drėgmės lygį
Naudojantiems kompostuojantį biotualetą, reguliariai reikėtų patikrinti, ar kompostas nėra nei per sausas, nei per šlapias. Abu šie niuansai turi savų trūkumų: pernelyg sudrėkęs kompostas ims skleisti nemalonų aromatą, o per daug sausos atliekos paprasčiausiai nesikompostuos. Naudojant kokybišką įrangą, tokios situacijos pasitaiko pakankamai retai, tačiau jei visgi taip atsitiktų, sprendimai bus labai paprasti. Sausą kompostą galite užpilti vandeniu (svarbiausia nepersistengti – pakaks ir nedidelio kiekio), o ant šlapio papildomai užpilti durpių ar kitų Jūsų naudojamų medžiagų.
Visuomet laikykite biotualeto dangtį nuleistą
Nors toks įprotis daugeliui sunkiai susiformuoja net ir naudojantis įprastu unitazu, turint biotualetą, į šį aspektą tikrai vertėtų dažniau atkreipti dėmesį. Uždarytas tualeto dangtis į vidų neleis patekti jokiems vabzdžiams ar kitiems organizmams, taigi bus išsaugota maksimali higiena. Be to, tuomet kompostuojantis biotualetas ima veikti visu pajėgumu, tad galima tikėtis pačių geriausių rezultatų. Tikriausiai sutiksite, kad dėl tokių privalumų tikrai verta įprasti dažniau atlikti vieną papildomą rankų judesį.
Nenaudokite šio komposto sodiniams, kuriuos ketinate valgyti
Tikriausiai savaime suprantama, kodėl komposto nereikėtų naudoti daržovėms ir augalams, kuriuos ketinate valgyti. Tiesa, yra ir viena išimtis – nieko nenutiks, jei taip nuspręsite patręšti vaismedžius. Toks kompostas taip pat puikiai tiks bet kokiems daržo ar sodo augalams, kurių neketinate valgyti – jei Jūsų kieme auga bent keletas sodinių, tikrai surasite, kur šias natūralias trąšas būtų galima sėkmingai pritaikyti.
Kiekvieną kartą ištuštindami biotualetą, pasirūpinkite maksimalia švara
Tam, kad būtų išsaugota maksimali higiena, kaskart pripildžius biotualeto talpą, ją reikėtų ne tik ištuštinti, bet ir kruopščiai išvalyti. Tiesa, šis darbas tikrai nebus toks sudėtingas, kaip kad galėtų pasirodyti – Jums užteks ilgesnio šepetėlio ir vandens. Jei naudojamoje vietoje nėra vandentiekio, tam tiks net ir lietaus vanduo. Tačiau tokius darbus reikės atlikti pakankamai retai, kadangi bakelis pildosi gerokai lėčiau nei Jums galėtų pasirodyti.
Valymui naudokite natūralias priemones
Tiek renkantis bakelio skystį, tiek kitas priežiūros priemones, pirmenybę reikėtų teikti kuo natūralesniems, specialiai būtent biotualetams pritaikytiems produktams. Neapsigaukite skambiomis antraštėmis: tai, kas efektyviai kovoja su mikrobais, lygiai taip pat gali sunaikinti ir komposte besikaupiančias gerąsias bakterijas. Tai reiškia, jog toks kompostavimas paprasčiausiai nebeteks prasmės. Kokybiškas priežiūros priemones ir pačius biotualetus galima įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje – čia siūlomos itin palankios kainos.
Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, galėsite būti tikri, jog be didelių pastangų maksimaliai išnaudosite visus biotualetų suteikiamus privalumus. Netruksite įsitikinti, kad jų sąrašas iš tiesų yra pakankamai ilgas!