Tarptautiniame reitinge VDU – antras Lietuvoje
Tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ šiais metais Vytauto Didžiojo universitetas surinko aukščiausius įmanomus balus – „labai gerai“ ir „gerai“ – pagal trylika rodiklių. Tai antras geriausias rezultatas tarp visų šalies aukštųjų mokyklų.
„U-Multirank“ reitingas yra unikalus tuo, kad nerikiuoja visų universitetų į bendrą eilę, o įvertina juos pagal atskirus kriterijus. Iš viso reitinge įvertinta daugiau kaip 1200 aukštųjų mokyklų 83 pasaulio valstybėse. Vertinimas buvo atliekamas pagal 31 kriterijų, kurie buvo suskirstyti į 5 kategorijas: mokymą ir mokymąsi, tyrimus, žinių perdavimą, tarptautiškumą, veiklą regione.
2015 m. VDU įvertintas maksimaliu reitingu „labai gerai“ už magistrų studijų baigimo santykį, studentų mobilumą, užsienio k. dėstomų magistrantūros programų skaičių, išorinių mokslinių tyrimų pajamas, meninę produkciją, tarpdisciplinines, regionines publikacijas, užsieniečių akademinių darbuotojų skaičių. Aukštą įvertinimą „gerai“ gavo VDU bakalaurų studijų baigimo santykis, bakalaurų ir magistrų studijų baigimas laiku, regione dirbančių bakalaurų ir magistrų skaičius.
„Kaip bežiūrėtume, nors vieno absoliutaus reitingo nėra, bet reitingavimas yra labai svarbu ir su tuo reikia skaitytis. Tai, kad išoriniame vertinime VDU tarp lietuviškų universitetų yra antras, yra geras pasiekimas. Turime ambicijų pakilti ir aukščiau – kaip toks dinamiškas, laisvas universitetas turime tam potencialo“, – teigia VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis, pabrėžęs, jog universitete yra ką tobulinti – didinti žinomumą, sklaidą apie mokslinę produkciją, studentų rengimą ir t. t.
Be bendro institucinio vertinimo, universitetas dalyvavo ir studijų krypčių vertinime. Šiemet jame buvo vertinami trys akademiniai vienetai: Informatikos fakultetas, Bendrosios psichologijos katedra ir Teorinės psichologijos katedra.
Informatikos fakultetas aukščiausią vertinimą gavo pagal 3 rodiklius: studentų ir personalo skaičiaus santykį, publikacijų citavimą patentuose ir tarptautinių tyrimų stipendijų sumą. Bendrosios psichologijos katedrai aukščiausias įvertinimas skirtas už akademinio personalo, turinčio daktaro laipsnį, dalį nuo visų akademinių darbuotojų (100 proc.). Tuo tarpu Teorinės psichologijos katedra aukščiausius balus gavo ne tik už akademinio personalo su daktaro laipsniu skaičių (100 proc.), bet ir už studentų ir personalo skaičiaus santykį.