Tarybos posėdyje pakoreguotas Ignalinos rajono savivaldybės 2016–2018 metų strateginis veiklos planas
Balandžio 27 dieną įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Taryba priėmė 11 sprendimų, išklausė dvi ataskaitas.
Pakeistas Ignalinos rajono savivaldybės 2016–2018 metų strateginis veiklos planas. Patikslintos veiklos plano priemonės, kai kurie projektai išbraukti, kiti – papildyti. Priimtas sprendimas dėl savivaldybės biudžeto tikslinimo. Padidintos jo pajamos, pertvarkyti asignavimai.
Taryba pritarė melioracijos projektui, kurio darbai numatyti Gilūtų ir Mielagėnų kadastrinėse vietovėse. Įsipareigota rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuoti 21 procentą projekto įgyvendinimui būtinų išlaidų. Bendra projekto vertė apie 370 tūkst. eurų.
Išklausyta Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos veiklos ataskaita, kurią pristatė parko vadovas Gedas Kukanauskas. Vadovas sakė, kad praeitais metais visoje parko teritorijoje pabuvojo apie 28 tūkst. lankytojų, Populiariausias vandens maršrutas buvo plaukimas Bukos upe. Lankomiausi objektai: Etnokosmologijos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas bei Ladakalnis ir Ginučiai. Praeitais metais po renovacijos atidarytas Senosios bitininkystės muziejus, kuris ateityje veiks visus metus, o ekspozicijos dar bus plečiamos. Pasidžiaugta ir Meironyse atidaryta Gamtos mokykla.
Pagaliau baigta ir Palūšės turistinės bazės rekonstrukcija. Tačiau, kaip minėjo vadovas, situacija vis dar problemiška. Išsinuomoti namelių naudojimą yra nemažai norinčių verslininkų, o štai didįjį pastatą – neatsiranda norinčių. Jis labai didelis (2000 kv.m.) ir šildomas elektra, taigi išlaidos jį išlaikyti būtų labai didelės. Aptarus Palūšės turistinės bazės komplekso gyvavimo galimybes, nuspręsta kreiptis į aplinkos ministeriją ir patį ministrą pakviesti pokalbiui.
Taryba taip pat išklausė Ignalinos gimnazijos direktoriaus 2015 metų veiklos ataskaitą. Kaip sakė direktorė Valentina Čeponienė, 2014–2015 m. m. Ignalinos gimnazijoje buvo 13 klasių komplektų. Mokslo metų pradžioje mokėsi 299, pabaigoje – 300 1-4 gimnazijos klasių mokinių. Iš jų 11 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, 10 mokinių buvo mokomi pagal pritaikytas Bendrąsias ugdymo programas, 1 mokinys, turintis negalią dėl vidutinio judesio ir padėties sutrikimo – pagal Bendrąsias ugdymo programas. Į gimnaziją buvo pavežaamas 71 mokinys (daugiausiai maršrutiniais autobusais), 6 gimnazijos mokiniai nuolat gyveno Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bendrabutyje.
Mokinių pažangumas buvo 99,00 proc. (2013 – 2014 m. m. buvo 99,40 proc.). Labai gerai besimokančių – 36, gerai – 133, patenkinamai – 128, nepatenkinamai – 3 mokiniai. Gimnazijoje buvo vykdoma 14 neformaliojo vaikų švietimo programų: tautinių šokių kolektyvas „Jorutis“, teatras „IKI“, plaukimo būrelis, badmintono būrelis, svarsčio kilnojimo būrelis, dainavimo studija, tinklinio būrelis, informacinių technologijų būrelis, „Idėjų“ klubas, jaunųjų filologų būrelis, vokalinis ansamblis „Pumpurai“, krepšinio būrelis, žurnalistų būrelis, klubas „Valso sūkury“.
Gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė pasidžiaugė mokinių mokslo ir sporto pasiekimais, gimnazijos šventėmis, o kaip vieną svarbiausių problemų įvardijo – prastą pamokų lankymą ir motyvacijos nebuvimą. Pasak mero Henriko Šiaudinio, tai mokinių krepšelių sistemos pasekmė, kai į gimnaziją priimami ne patys geriausi mokiniai, o visi norintys.
Posėdyje taip pat priimti sprendimai dėl neformaliojo švietimo finansavimo, turto perdavimo, gatvių pavadinimų. Verslininkui Kęstučiui Žemaičiui leista naudoti Ignalinos rajono savivaldybės herbo atvaizdą reklamos tikslais ant prekių, užtikrinant, kad savivaldybės simboliui nebus parodyta nepagarba.