Teatro ženklai domina ir panevėžiečius, ir miesto svečius
Visą vasarą į naują kelių valandų kelionę „Teatro ženklai Panevėžio mieste“ kviečia Panevėžio turizmo informacijos centras ir G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Besilankantys Panevėžyje sužino daug naujo, o panevėžiečiai įsitikina, kad norint įdomiai pakeliauti, kartais net nereikia išvykti iš savo miesto.
Ekskursija supažindina su legendinio režisieriaus ir jo mokinių paliktais ženklais Panevėžyje mieste. Pirmiausia keliaujama prie J. Miltinio skulptūrinio paminklo, sukurto skulptoriaus. Vėliau kelias veda į J. Miltinio įkurtą teatrą, į charizmatiškojo režisieriaus kabinetą, apžiūrimos teatro erdvės, vykstančios parodos.
Vėliau sustojama prie namų, kuriuose gyveno ar tebegyvena žymūs aktoriai: Kazimieras Vitkus, Stepas Kosmauskas, Henrika Hokušaitė, Julija Blėdytė-Stepankienė, Vaclovas Blėdis, sužinoma apie jų kūrybą ir asmenybes. K. Vitkus buvo ir teatro metraštininkas, sukaupęs didžiulį archyvą. S. Kosmauskas beveik 10 metų vadovavo teatrui, o jo sūnus Vygantas Kosmauskas kūrė scenografiją spektakliams. J. Blėdytė-Stepankienė kartu su savo vyru dailininku Albertu Stepanka įkūrė lėlių kaukių teatrą. V. Blėdis buvo geriausias režisieriaus J. Miltinio bičiulis, jo testamento vykdytojas, tiltas tarp režisieriaus ir kolektyvo.
Kelionė baigiasi J. Miltinio palikimo studijų centre, kuris įsikūręs paskutinėje režisieriaus šiame mieste gyventoje vietoje – Algirdo gatvėje 54-uoju numeriu pažymėtame name. Šiame centre lankytojai išsamiai susipažįsta su autentiška režisieriaus gyvenimo aplinka ir jo palikimu: turtinga biblioteka, meno kūrinių kolekcija ir kitomis vertybėmis.
„Kiekvienas miestas turi ženklus, nuo kurių yra neatskiriamas. Panevėžys žinomas dėl teatro, režisieriaus Juozo Miltinio. Atvykstantieji yra apie tai girdėję, bet jie neturi gilesnių, išsamesnių žinių. Čia gyvenantys gal kas rytą praeina pro tam tikras vietas, bet kiekvienas stabtelėjimas yra atradimas. Per teatro ženklus atsiveria miesto kultūros, architektūros objektai, sužinome daug istorinių faktų“, – sako J. Miltinio palikimo studijų centro vadovė Angelė Mikelinskaitė. Pasak jos, ekskursantus domina įvairiausi dalykai: režisieriaus J. Miltinio asmeninis gyvenimas, teatro istorija, teatralų vaikai, spektaklių detalės.
Ekskursijos tikslas – padėti susigrąžinti vis labiau nutolstančias asmenybes, istorijos įvykius, laiko ženklus.
Ekskursijos vyksta kiekvieną mėnesio penktadienį vasaros renginių ciklo „Susitikime penktadienį“ metu. Susidomėję ekskursija 15 val. yra laukiame prie Turizmo informacijos centro (Laisvės a. 11).