Teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ įteikta Giedriaus Mackevičiaus vardo skulptūrėlė
Ignalinoje prasidėjo teatrinis sezonas. Vykdomas įdomus teatrinis projektas, kuriame bus ir spektaklių, ir mokymų, taip pat laukiama vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Bildučiai“, Kaimynų teatrų šventės. Na o spalio 13-14 dienomis Kultūros centre vyko 24-osios Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioninis turas. Šventėje dalyvavo teatrai iš Vilniaus, Trakų, Kupiškio, Varėnos, Ukmergės, Visagino. Per dvi dienas buvo parodyti 9 spektakliai. Scenoje daugiau nei šimtas meno mėgėjų kūrė šventę, pristatė savo ir režisierių bendrą darbą.
„Atspindžių“ atidaryme teatrų kolektyvus, komisiją ir negausų žiūrovų būrelį sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, visiems linkėjęs gražaus renginio, malonių akimirkų ir naujų pažinčių. Savivaldybės dovanas vicemeras įteikė apžiūros komisijos pirmininkei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėjai doc. dr. Danutei Vaigauskaitei ir narėms: Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vaidybos dėstytojai Justinai Jukonytei ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatrų specialistei, „Atspindžių“ koordinatorei Irenai Maciulevičienei, kuri yra dalyvavusi visose šventėse ir džiaugiasi kiekvienu spektakliu. Koordinatorė priminė, kad šiemet įvyks šešios regioninės ir dvi baigiamosios laureatų šventės, iš viso bus parodyti 84 spektakliai. Atidaryme pristatyta ir Ignalinos teatrinio gyvenimo naujovė – kraštiečio, garsaus aktoriaus, režisieriaus, plastinės dramos teatro įkūrėjo Giedriaus Mackevičiaus atminimą įamžinanti skulptūrėlė, kurią sukūrė ignalinietis menininkas Jonas Grunda. Šis apdovanojimas pirmą kartą įteiktas būtent šioje šventėje. Jos už geriausią plastikos meną nusipelno Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro teatras „Mimika“, scenoje judesiu įkūnijęs Marcelijaus Martinaičio „Žemės dukrą“ (rež. Titas Varnas).
Į Ignaliną smagias, trumpas, gyvenimo nesusipratimus ir žmonių naivumą pašiepiančias komedijas atvežė Kupiškio kultūros centro Noriūnų laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Dvarėlis“, Ukmergės kultūros centro Siesikų teatras „Pantis“ ir Trakų Karališkasis teatras. Varėnos r. Matuizų kultūros centro teatras „Giraitė“ savo spektaklyje „Mumyse yra pasaulio galės“ prisiminė Vydūno, Vinco Mykolaičio Putino, Vinco Krėvės ir kitų klasikų mintis apie tėvynę, tautiškumą, literatūros reikšmę, sveiką ir dorą gyvenseną… Širvintų rajono Anciūnų mėgėjų teatras jautriai kalbėjo apie tremtį. Spektaklyje „Vagonų dundesy atgyja dienos praeities“ buvo perteikti Širvintų krašto tremtinių pasakojimai, skambėjo jų poezija, dainos. Varėnos kultūros centro teatro studija „Kizas“ pagal lietuvių poetų kūrybą sukurtame spektaklyje „Gyvenimo laimė, tai laimė gyventi“ priminė svarbiausias žmogaus gyvenimo vertybes ir paties gyvenimo grožį ir vertę. Visagino kūrybos namų teatras „Mėlynoji paukštė“ svarstė apie bėgantį laiką, besikeičiančius žmonių santykius, apgailestavimą dėl to, kas lieka nepadaryta. Na o teatro studija „Gyvenimas gražus!“ savaip pažvelgė į Promėtojo žygdarbį pagal Justino Marcinkevičiaus „Heroica arba Prometėjo pasmerkimas“. Teatrų kolektyvams buvo įteiktos Ignalinos kultūros ir sporto centro padėkos, knygos apie Giedrių Mackevičių ir saldi savivaldybės dovanėlė.