„Technologijų ir verslo aktualijos 2018“ Panevėžyje – jaunųjų mokslininkų darbai bei verslo idėjų pristatymai
Gegužės 4 d. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) įvyko aštuonioliktoji studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos – 2018“. Tradicinė konferencija sukvietė bakalauro ir magistrantūros studentus pasiklausyti verslo sėkmės istorijų bei pristatyti praktikų ataskaitų.
Į konferencijos plenarinį posėdį susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino fakulteto dekanė profesorė Daiva Žostautienė ir Panevėžio miesto mero pavaduotojas Aleksas Varna. Renginį vedė KTU PTVF studentės Viktorija Grigaliūnaitė ir Dalė Miknevičiūtė.
Mažo miesto mitas
Skaityti pranešimus ir pasidalinti savo patirtimi atvyko jaunas panevėžietis, įmonės „Luxe Lum“ bendraįkūrėjas Kipras Krasauskas, sveikos gyvensenos klubų tinklo organizatorė Aldona Dingelienė ir Ukmergės kultūros centro kultūrinės veiklos ir kino programų vadybininkė bei KTU PTVF trečio kurso „Verslas ir antreprenerystė“ studentė Gražvyda Tušienė.
K. Krasausko įmonė įsikūrusi Panevėžyje, ji sėkmingai kuria beribės optinės iliuzijos veidrodžius „Infinity mirror“. Vaikinas pristatė savo verslo idėją, papasakojo, kaip ją įgyvendino ir paneigė mitą, jog Panevėžys per mažas miestas sėkmingam verslui vystytis.
Aldona Dingelienė, daugiau kaip dvidešimties sveikatingumo klubų visoje Lietuvoje įkūrėja teigė, kad ieškoti savęs niekada nevėlu. Nors A. Dingelienė yra baigusi statybos inžinerijos studijas, tačiau pasuko sveikos gyvensenos link. Ji šiuo metu puikiai jaučiasi vadovaudama klubų tinklui. Aldonos dukra Evelina Kvietkauskienė taip pat paneigė mažo miesto mitą. Pati emigravusi iš Vilniaus į Panevėžį mergina teigė, kad tai puikus miestas jauniems verslininkams kurtis.
Ukmergiškė PTVF studentė Gražvyda Tušienė pasakojo, kaip aktyvus darbas derinamas su studijomis. Studentė papasakojo, kokia veikla užsiima savo darbe Ukmergėje bei kaip kinas jos gimtajame mieste prisikėlė naujam gyvenimui.
Dalijosi žiniomis
Po verslo atstovų pristatymų vyko praktiniai užsiėmimai sekcijose: „Automatika, mechatronika, robotika ir statyba“, „Mechanika, transportas ir logistika“, „Ekonomika, finansai, rinkodara ir įvairūs socialiniai reiškiniai“, „Vadyba“. Atskirose sekcijose „Įmonės vadybos funkcijų analizė: praktiniai sprendimai“, „Įmonės aplinkos ir veiklos rezultatų vertinimas: praktiniai sprendimai“, „Praktinių automatikos ir valdymo problemų studija įmonėje“, „Praktinių transporto inžinerijos problemų studija įmonėje“ pristatytos praktikų ataskaitos.
Konferencijos organizatoriai praneša: Iš viso konferencijoje pristatyta daugiau kaip 110 pranešimų. Iš įvairių šalies universitetų atvykę studentai aptarė naujausias technologinių mokslų tendencijas, pristatė eksperimentų rezultatus, analizavo šių dienų aktualiausias socialines, verslo ir ekonomines problemas.