Telšiuose diskutuota apie XXI a. mokyklų biblioteką
Kovo 31 d. mokyklų bibliotekininkai iš Kauno, Šilalės, Mažeikių, Skuodo, Šiaulių, Plungės, Jonavos, Anykščių, Telšių rajonų rinkosi į Telšių „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą, kurioje vyko respublikinė mokyklų bibliotekininkų konferencija „XXI a. mokyklų biblioteka: iššūkiai, galimybės, perspektyvos“, kurią inicijavo ir organizavo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, Telšių švietimo centras, Telšių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio taryba. Iš viso į konferenciją atvyko per 70 bibliotekų darbuotojų ir svečių. Konferencijos dalyvius pasveikino Telšių vaikų ir jaunimo teatro studija „Savi“ (vadovė L.Pocevičienė), pasirodymą užbaigusi scenos kompozicija, kurią sukūrė Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė J. Martinkienė.
Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė Telšių ,,Atžalyno” pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, Telšių švietimo centro direktorė Rita Vargalytė.
Pagrindinį konferencijos pranešimą pristatė Šiaulių apskrities P. Višinskio Regioninio bibliotekų veiklos ir vadybos skyriaus vedėja EkaterinaPrakapene. Pranešėja ne tik išsamiai apžvelgė šio laikmečio mokyklų bibliotekų iššūkius, bet ir pasidalino didele patirtimi ir įspūdžiais iš stažuočių užsienio šalyse.
Apie mokyklų bibliotekų šiandieną kalbėjusi Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Irena Daubarienė pažvelgė į bibliotekininkų veiklą 3 aspektais: statistiniu, probleminiu, prasminiu. Ypač akcentuodama pastarąjį aspektą, pranešėja drąsiai įvardijo, kad bibliotekininko misija ir XXI a. išlieka šventa, o bibliotekininkui svarbu savo darbe atsispirti nuo pamatinio suvokimo, kad jis yra Vilties kultūros dalis ir išlaiko knygnešio poziciją.
Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė skaitė pranešimą apie mokytojo ir bibliotekininko bendradarbiavimą kaip galimybę sėkmingai organizuoti ugdymo procesą mokykloje. Ji priminė, kad bibliotekų veikla – sudedamoji ugdymo proceso dalis, ir pasidalino patirtimi, kaip bendradarbiaudamos su mokyklos bibliotekavisos vartotojų amžiaus grupės gali rasti reikiamos medžiagos pamokoms, renginiams.
Išskirtinai įdomų pranešimą apie tai, kaip galima ugdyti mokinių kūrybiškumą per kiną,pristatė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Miškinienė, jau pelniusi pripažinimą ir garsinanti savo kraštą gimnazistų sukurtais filmais.
Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos bibliotekininkė Laura Krasauskienė pristatė savo paruoštą žaidimą „BINGO (skaitymo iššūkis)“ kurio tikslas – skatinti skaityti. Ši priemonė išbandyta bibliotekininkės ir puikiai veikia. Pranešėja paminėjo, kad prizus už įvykdytas misijas sudėtinga sugalvoti, bet, pavyzdžiui, bilietas į kiną labai pradžiugino geriausią skaitytoją ir kitus paskatino jam nepasiduoti.
Aldona Paulauskienė iš Mažeikių Gabijos gimnazijos bibliotekos, jau turinti tokios konferencijos patirties, paminėjo, kad ankstesnė jų mieste vykusi konferencija davė realių rezultatų: susikūrė Lietuvos mokyklų bibliotekos darbuotojų asociacija. Baigdama pranešėja padėkojo už pagalbą bendramintėms kitų bibliotekų atstovėms.
Apie mokyklų bibliotekininkų problemų sprendimą per šakos kolektyvinę sutartį kalbėjo Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus.
Konferencijoje pristatyta ir „LMBDA veikla“. Jonavos Raimundo Samulevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja, Lietuvos mokyklų bibliotekos darbuotojų asociacijos pirmininkė Rima Noreikienė kvietė bibliotekas įsijungti į šią veiklą, kad bendromis jėgomis būtų galima pasiekti puikių rezultatų.
Po pranešimų įvyko konferencijos dalyvių diskusija, kurioje kalbėjo ir klausimus pranešėjams pateikė visi norintys konferencijos dalyviai.
Renginys iš tiesų buvo įspūdingas. Tai puiki galimybė bibliotekos darbuotojams iš įvairiausių Lietuvos miestų ir rajonų ne tik išgirsti naujų minčių, bet ir neformaliai pabendrauti, aptarti su kolegomis bibliotekų darbo problemas, bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas.Ši konferencija sustiprino šalies bibliotekininkų viltį ir tikėjimą, kad XXI a. mokyklų biblioteka pasirengusi pozityviai priimti laiko iššūkius. Nusifotografavę bendroje nuotraukoje, palydėtitelšiškės poetės Justinos Baltuonienės eilėraščio Žemaitiškas pasveikinimas“ tarmiškų posmų, konferencijos dalyviai skirstėsi puikiosnuotaikos, kupini naujųkūrybiškųidėjų, įgijęneįkainojamospatirties ir išsinešdami ypač svarbią mintį: „juk aš netgi bibliotekininkas“!