„Tesla“ gamykla Vokietijoje po atakos, už kurią atsakomybę prisiėmė kraštutinių kairiųjų grupė, sustabdė gamybą
„Tesla“ antradienį sustabdė gamybos procesus savo gamykloje Vokietijoje, nes per „sabotažo“ aktą, už kurį atsakomybę prisiėmė viena kraštutinių kairiųjų grupė, buvo padegtos aukštos įtampos linijos, elektra aprūpinančios vienintelį šio automobilių gamintojo fabriką Europoje.
Gavus pranešimų apie į pietryčius nuo Berlyno, netoli „Tesla“ gamyklos degantį elektros stulpą, ankstų antradienį buvo iškviestos avarinės tarnybos. Liepsnos buvo užgesintos, bet dėl linijoms padarytos žalos gamykla ir aplinkiniai kaimai liko be elektros.Policijai pranešus apie pradėtą tyrimą dėl įtariamo padegimo, atsakomybę už šį aktą prisiėmė kraštutinių kairiųjų aktyvistai iš organizacijos „Vulkangruppe“.
„Savo sabotažu išsikėlėme tikslą pasiekti didžiausio įmanomo masto elektros tiekimo trikdžius gigafabrike“, – pranešime, kuris buvo paskelbtas viename kraštutinių kairiųjų tinklalapyje, pareiškė grupė. Ji atkreipė dėmesį į nuogąstavimus, susijusius su gamyklos poveikiu aplinkai ir vandens tiekimui.
Brandenburgo žemės vidaus reikalų ministras Michaelas Stuebgenas sakė, kad jei bus patvirtinta padegimo versija, tai būtų „klastinga ataka prieš mūsų elektros infrastruktūrą“.
Prieštaringai vertinama ekspansija
„Tesla“ patikino, kad gamybos įrengimai Griunheide įsikūrusioje gamykloje po išjungimo yra „saugūs“, o darbuotojai buvo išsiųsti namo. „Palaikome glaudų ryšį su pareigūnais ir, žinoma, (elektros tiekėju) „Edis“. Šiuo metu negalime pasakyti, kada būtų galima tikėtis gamybos atnaujinimo“, – pranešime teigė įmonė.
Elektros tiekimo nutraukimas yra naujausia šią gamyklą ištikusi problema.
Sausį dviem savaitėms dėl detalių trūkumo buvo sustabdyta nemaža gamybos procesų dalis, fiksavus vėlavimus, kuriuos sukėlė Jemeno hučių sukilėlių atakos svarbiame prekybos maršrute Raudonojoje jūroje.
„Tesla“ gamykla Vokietijoje pradėjo dirbti 2022 m. po sudėtingos dvejus metus trukusios patvirtinimo procedūros ir statybų proceso, kuriam trukdė administracinės ir teisinės kliūtys.
„Tesla“ nori išplėsti gamyklos teritoriją 170 hektarų ir padidinti gamybą iki 1 mln. transporto priemonių per metus, kad galėtų patenkinti Europoje stebimą didėjančią elektromobilių paklausą ir varžytis su konkurentais, kurie vykdo perėjimą nuo automobilių su vidaus degimo varikliais.
Tačiau šie planai suerzino vietos gyventojus, kurie praėjusį mėnesį neįpareigojančiame balsavime balsavo prieš šį projektą. „Tesla“ po balsavimo pareiškė, kad jai gali tekti persvarstyti savo planus. „Pripažįstame, kad Griunheidės gyventojai nerimauja dėl planuojamo teritorijos išplėtimo“, – tvirtino bendrovė.
Miške įrengta stovykla
Elono Musko bendrovės valdomos gamyklos ekspansijai prieštaraujantys aplinkosaugos aktyvistai netoliese esančioje miškingoje vietovėje, kurią automobilių gamintojas turės sunaikinti, jei bus nuspręsta vykdyti plėtrą, neseniai įrengė stovyklą. Ten susirinkę protestuotojai sutinka su vietos gyventojų išsakytais prieštaravimais.
Aktyvtistai be numiškinimo taip pat kalba apie grėsmę geriamojo vandens tiekimui.
Protesto stovyklos organizatorė grupė „Stop Tesla“ antradienį tvirtino neturinti „jokios informacijos“ apie gaisro priežastį ir išreiškė „solidarumą su „Tesla“ darbuotojais ir vietos gyventojais“.
„Tesla“ ir kitur kamuoja galvos skausmai.
Švedijoje daugiau kaip keturis mėnesius truko „Tesla“ priežiūros ir remonto darbuotojų streikas dėl įmonės atsisakymo pasirašyti kolektyvinę darbo užmokesčio sutartį.
Sausį bendrovė pranešė apie mažesnį ketvirto ketvirčio veiklos pelną, nepaisant gautų didesnių pajamų.