Tėvystės centre mokosi ir tėvai, ir vaikai
Tėvystės centras, anksčiau buvęs Prieraišios tėvystės centras, šiais metais švęsiantis pirmą nedidelę 5 metų sukaktį, vertindamas penkmečio darbo patirtį ir žvelgdamas į naujus metus bei užduotis teigia, kad tėvystė nėra savaime suprantamas dalykas (kaip vien vaiko pradėjimas), jos būtina mokytis, o kartais tai rimtas iššūkis, kurį įveikti reikia daug išminties ir žinių.
Šiuo tikslu ir buvo įkurta ši visuomeninė, nepelno siekianti organizacija. Tėvystės centras savo veiklą vykdo Dailidžių gatvėje, kuri yra Vilniaus centre, bet gana ramioje vietoje, nes ribojasi su Pavilnių regioniniu parku.
Tėvystės centro direktorė Ieva Dapšauskė pasakoja, kad centre vykdomos įvairios veiklos ir užsiėmimai, kurie naudingi visiems tėvams, tiek besilaukiantiems pirmagimio, tiek jau auginantiems kelis vaikus. „Tėvystei ruoštis reikia dar nesukūrus šeimos, tačiau natūralu, kad tikrai šia tema susidomima tada, kai jau viskas pakeliui, čia pat. Tad organizuojamos psichologės Ievos Šuipės paskaitos „Tėvystės pradžia“, kurioje atsakoma į klausimus: kaip auginti vaiką, kad jis užaugtų sveikas, savimi pasitikintis, taptų emociškai stabilia asmenybe, o tėvai galėtų mėgautis tėvyste? Kaip gimus kūdikiui išlaikyti pusiausvyrą tarp tėvystės pareigų ir savo poreikių, vyro, darbo ir kitų gyvenimo veiksnių. Kodėl ši darna svarbi? Toliau organizuojamos paskaitos besilaukiančioms. Bendradarbiaujame su ,,Gandro lizdas“ akušere Ieva Girdvainiene ir kineziterapiaute Agne Ramaslauskaite, kuri atkreipia dėmesį į dubens raumenų mankštos svarbą, nes tik pagimdžiusi moteris supranta, kaip reikalinga, kad dubens raumenys būtų nors šiek tiek treniruoti.“
Pastoviai organizuojamos dirbtuvėlės: vilnos vėlimo, rankdarbių, vaikų keramikos studija, šių metų sausio 3 d. vyko Australijos čiabuvių aborigenų instrumento didžeridų gamyba (užsiėmimui vadovavo „Walkabout Family” – tai Rodrigo Viterbo, Teresė Dedūraitė ir mažasis Markus). Dalyvavę užsiėmime buvo nustebinti kaip galima šį instrumentą pasidaryti iš tualetinio popieriaus kartonėlių.
Tėvelius pradžiugina mugės ir turgeliai. Paskutinis toks kaip tik vyko Šv. Kalėdų proga. Jų metu mamos gali pristatyti savo gaminius, rankdarbius, kuriuos jos daro ne komerciniais tikslais, o saviraiškai, laiko paįvairinimui.
Numatoma atnaujinti žindymo ir papildomo maitinimo paskaitas, vaikų nešiojimo (nešioklių taisyklingo naudojimo) ir lietimo pamokas. Taip pat rengti pozityvios tėvystės paskaitų ciklą, kūdikių natūralios higienos kursus, kuriuos ves psichologė Vilma Petrikienė.
Kiekvieną darbo dieną centro patalpose veikia vaikų priežiūros grupė, gamtos darželis „Po smilgom“, kurio principai paremti lauko, miško ir kita natūralia ugdymo aplinka, lauko pedagogika. Stengiamasi, kad vaikai kuo daugiau laiko praleistų gryname ore lauke. Centras atsilieps ir į kitus tėvelių pasiūlymus ir poreikius.